Connect with us

Społeczeństwo

Żartowali z policji i zaprosili ją na Facebooku na nocne wyścigi w Koninie. Przyjechała grupa SPEED

Opublikowano

-

„Fani motoryzacji” z Konina, którzy umawiają się na „nocne wyścigi” w mieście mieli na tyle tupetu, że na Facebooku zaprosili na spotkanie policję. Funkcjonariusze przyjechali. Prawie każdy „fan motoryzacji” dostał mandat, kilku straciło prawo jazdy

Policjanci z warszawskiej grupy SPEED. Fot. Policja

Policjanci z warszawskiej grupy SPEED. Fot. Policja

Nieformalna grupa „fanów motoryzacji” w Koninie co jakiś czas organizuje „zloty” w Koninie. Tak nazywa nieformalnie nielegalne wyścigi ulicami miasta. Kierowcy czuli się już na tyle bezkarnie, że otwarcie naigrywali się z policji w mediach społecznościowych. Na ostatnie „spotkanie”, na które zapraszali się na Facebooku, zaprosili też miejscową policję. Poważnie się przeliczyli.

Funkcjonariusze z Konina choć zdawali sobie sprawę z ironii internetowego zaproszenia, postanowili jednak przyjechać na wyścigi. Wysłali na ulicę grupę SPEED –  siedem nieoznakowanych radiowozów oraz kilka oznakowanych – jak zaznaczyli „do uczestnictwa w zlocie”.

„Wśród członków grupy SPEED też są fani motoryzacji, więc chętnie pojawili się na takiej imprezie. Niestety okazało się, że wśród uczestników zlotu wielu jest bardzo nieodpowiedzialnych – bo jak nazwać kierowcę, który po przeprawie jedzie 170 km/h?” – napisali policjanci z Konina na Facebooku. – „Policjanci stwierdzili też liczne uchybienia w stanie technicznym wielu pojazdów – kierowca mercedesa po dynamicznym popisie na parkingu przed Ferio musiał zdzierać ciemną folię z bocznych przednich szyb” – opisywali interwencję.

Policjanci wylegitymowali w sumie 46 kierowców. 40 z nich zostało ukaranych mandatami – zły stan techniczny samochodu oraz za przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Pięciu najszybszych „fanów motoryzacji” straciło prawo jazdy na trzy miesiące. Dwóm kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów.

ai