Connect with us

Społeczeństwo

Zderzyli się lusterkami i wezwali policję. Każdy z nich dostał po 1500 zł mandatu

Opublikowano

-

Dwaj kierowcy zderzyli się lusterkami na drodze w powiecie Ostrzeszowskim. Obaj uważali, że to ten drugi zawinił. Wezwali policję. Ta uznała współwinę i wymierzyła karę zgodną z nowym taryfikatorem
Zniszczone lusterko samochodowe Fot. Seika/Flickr/CC BY 2.0

Zniszczone lusterko samochodowe Fot. Seika/Flickr/CC BY 2.0

2 stycznia po południu w miejscowości Ignaców (powiat ostrzeszowski, woj. wielkopolskie) na drodze wymijali się dwaj kierowcy. Jeden jechał BMW, drugi volkswagenem. Jechali za blisko siebie i zderzyli się lusterkami.

30-letni Ukrainiec i 21-letnia mieszkanka gminy Kobyla Góra nie mogli dojść do porozumienia. Każde z nich uważało, że to ten drugi kierowca winny jest kolizji. Wezwali więc policję.

Przybyły na miejsce patrol uznał, że zarówno kobieta jak i mężczyzna są współwinni tej kolizji. Zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci obu kierującym wystawili mandaty po 1500 zł.

Obowiązujący od 1 stycznia nowy taryfikator grzywien przewiduje, że za spowodowanie zagrożenia na drodze policja musi ukarać grzywną w kwocie minimum 1000 zł doliczoną do grzywny za konkretne wykroczenie, które doprowadziło do kolizji.

ai