Connect with us

Społeczeństwo

Ziobro: nie będzie w Polsce podatku od samochodów spalinowych, nie godzimy się na to

Opublikowano

-

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że Solidarna Polska nie zgodzi się na wprowadzenie w kraju dodatkowych podatków od samochodów spalinowych
Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości Źródło: MS

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości Źródło: MS

Podczas dzisiejszej konferencji część Zjednoczonej Prawicy – Solidarna Polska – zapowiedziała sprzeciw wobec niektórych zapisów Krajowego Planu Odbudowy.

– Nie będziemy zgadzać się na jakieś dodatkowe podatki od samochodów z silnikiem diesla, benzynowym czy na gaz – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro – Rząd powinien jasno zakomunikować Komisji Europejskiej, że na to nie będzie zgody. Bo na to zgody Solidarnej Polski nie będzie – podkreślał. Wytknął opozycji, że ta w tej sprawie „traci rozum” i jest gotowa realizować interesy wielkich zachodnich koncernów motoryzacyjnych. – My jako Polacy i politycy musimy się temu sprzeciwić – zapowiedział Ziobro.

W ubiegłym tygodniu rząd Niemiec dał też do zrozumienia, że nie zgodzi się na zaproponowany przez Komisję Europejską – i przegłosowany przez Parlament Europejski – pomysł zakazu produkowania aut z silnikami spalinowymi do 2035 r.

luz