Connect with us

Społeczeństwo

Ziobro ujawnia opinię o wypadku na A1. Wiadomo, jak pędził kierowca BMW

Opublikowano

-

Minister Zbigniew Ziobro ujawnił dziś pierwsze ustalenia w sprawie wypadku, w którym spłonęła rodzina na autostradzie A1. Kierowca BMW, które brało udział w tym zdarzeniu i najprawdopodobniej najechało na tył rodzinnego auta, jechał z gigantyczną prędkością

Zbigniew Ziobro przekazał pierwsze ustalenia w sprawie tragicznego wypadku na autostradzie A1, do którego doszło 16 września. Z filmu świadka i śladów na jezdni wynika, że doszło do niego, gdy kierowca BMW najechał na tył samochodu, w którym jechała rodzina. Auto Kia zepchnięte na bariery spłonęło, a w nim spaliła się trzyosobowa rodzina z małym dzieckiem.

Minister sprawiedliwości ujawnił dziś, że sprowadzono z zagranicy narzędzia informatyczne, które pozwoliły odczytać dane z samochodu. Takie narzędzia biegły otrzymał w środę z Niemiec. Polskie serwisy BMW nimi nie dysponowały.  – Ustalenia te pokazują, że samochód bmw jechał z szybkością co najmniej 253 kilometrów na godzinę. To pozwoliło prokuraturze w oparciu o wstępną opinię, którą wydał biegły przygotować dalsze czynności procesowe, które będą oznaczały przejście tej sprawy w inną fazę procesu – powiedział Ziobro pytany o tę sprawę na konferencji w Tomaszowie Mazowieckim.

Ziobro zaprzeczył, by w BMW jechał ktoś spokrewniony z policjantami – a takie plotki propagowano w Internecie. – Natomiast na pewno jest to osoba, którą stać na najlepszych adwokatów, którzy wiedzą, jak w takich sprawach kwestionować materiał dowodowy i przewrócić tezy prokuratury, ewentualnie zarzuty przed sądem, gdyby prokuratura występowała z jakimiś wnioskami. Prokurator musiał tak przygotować ten materiał, aby być pewnym, że tę sprawę obroni przed sądem – zauważył minister sprawiedliwości.

Łukasz Zboralski