Connect with us

Społeczeństwo

Znów wpadka Policji. Uczy ludzi spotem z pieszym chodzącym niewłaściwą stroną drogi

Opublikowano

-

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy zachęca pieszych do noszenia odblasków pokazując… pieszego, który idzie niewłaściwą stroną drogi i nagle wchodzi pod koła samochodu. Niewłaściwe zachowanie pieszego nie jest w filmie komentowane

W filmie Komedy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy pokazano pieszego idącego nieprawidłową stroną drogi i wchodzącego nagle pod koła pojazdu. Policja sugeruje, że sytuacja wyglądałaby inaczej, gdyby pieszy miał odblaski. To kuriozalna nauka Źródło: YouTube

W Polsce, gdzie instytucje wciąż prześcigają się w proponowaniu pieszym odblasków, powstaje mnóstwo kampanii z rażącymi błędami. Bo często, by uzasadnić potrzebę noszenia odblasków, pokazuje się zachowanie pieszych niezgodne z tym, co nakazuje im kodeks. Taką wpadkę zaliczyły już m.in. MSWiA, które w konkursie wybrało kiedyś spot o odblaskach z dzieckiem idącym prawą stroną drogi czy Policja i WORD z Białej Podlaskiej [czytaj o tym] oraz Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej [czytaj o tym].

Pieszy po prawej stronie i wchodzący pod koła

Tym razem merytorycznej wpadki nie ustrzegła się Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Właśnie opublikowała na YouTube klip, który ma uzasadniać potrzebę noszenia odblasków przez pieszych.

Wydawać by się mogło, że policjanci akurat powinni znać Prawo o ruchu drogowym. A jednak w spocie pokazano sytuację, w której pieszy porusza się nieprawidłową, prawą stroną drogi. W związku z tym nie widzi nadjeżdżającego za jego plecami pojazdu. W dodatku bez oglądania się nagle wychodzi na jezdnię przed koła samochodu.

Co w tej sytuacji zmieniłyby odblaski? Można zakładać, że nic. Film policji oznaczono jednak hasłem „Odblaski to bezpieczeństwo – bezpieczeństwo to życie”.

Do tej pory spot na YouTube obejrzały 64 osoby. Niewielka popularność tego klipu to jedyna pociecha…

luz