Connect with us

Pojazdy

Bezpieczny kask motocyklowy – jak wybrać sprawdzony i cichy kask w dobrych pieniądzach?

Opublikowano

-

Poszukując kasku motocyklowego, nie powinniśmy nabywać byle czego. Znacznie lepszym wyborem jest zakup produktu sprawdzonej marki, który zagwarantuje nam wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa. Takie kaski nie muszą być przesadnie drogie
Fot. mat. reklamodawcy

Fot. mat. reklamodawcy

Odzież motocyklowa ma za zadanie nie tylko zapewnić motocykliście wygodę podróży i komfort termiczny, lecz – przede wszystkim – zwiększyć poziom jego bezpieczeństwa. Kask odgrywa w tym zakresie kluczową rolę, chroni bowiem naszą głowę. Większość producentów oferuje zmodyfikowane modele kasków dla profesjonalistów, np. sportowców, a oddzielne, „osłabione”, w szerokiej dystrybucji w sklepach. Wyjątkiem jest marka Arai, która stosuje dokładnie te same technologie i materiały najwyższej jakości we wszystkich swoich produktach.

Arai – długa tradycja bezpieczeństwa i jakości

Arai jest rodzinną firmą, działającą na rynku od ponad dziewięćdziesięciu lat. Produkuje kaski motocyklowe cieszące się opinią najbezpieczniejszych na świecie – dotyczy to zarówno modeli zaprojektowanych dla profesjonalistów spędzających życie na torze wyścigowym, jak też dla okazjonalnych motocyklistów. Każdy jej model ma zaokrąglony kształt, przypominający jajko, a wszelkie elementy wystające poza obrys skorupy zamontowane zostały tak, by mogły odpaść podczas uderzenia – sprawia to, że powierzchnia kasku pozostaje gładka, bez elementów, jakie mogłyby zahaczyć o przeszkodę. Rozwiązanie to przyczynia się do ochrony życia i zdrowia użytkownika.

Warto zaznaczyć, że wszystkie kaski Arai wyprodukowane zostały z doskonałej jakości materiałów i tworzyw: włókien węglowych i szklanych, zaawansowanych włókien Superfibre oraz aramidowych. Z kolei wypełnienie EPS składa się ze stref o różnych gęstościach, dzięki czemu w razie upadku i uderzenia doskonale pochłania ono energię, chroniąc w ten sposób naszą głowę i minimalizując ryzyko poważnych obrażeń.

Fot. mat. reklamodawcy

Fot. mat. reklamodawcy

Więcej informacji znaleźć można pod adresem: kaski arai sklep internetowy.

Arai – przykładowe modele

Jakie kaski motocyklowe Arai dostępne są na naszym rynku? Sprawdźmy! Wybór jest szeroki. Poniżej kilka popularnych modeli:

Arai Profile

Model dla motocyklistów, którzy dopiero zaczynają przygodę z marką Arai. Jak wszystkie jej produkty, zaprojektowany został zgodnie z ideą R-75, toteż charakteryzuje się kształtem zoptymalizowanym tak, by maksymalnie zabezpieczyć naszą głowę nawet w ekstremalnych sytuacjach. Skorupa zewnętrzna kasku jest bardzo wytrzymała i połączona z opatentowaną warstwą EPS, wykonaną w całości z materiału o różnych gęstościach. Dzięki temu Profile to kask przewyższający standardy bezpieczeństwa. Jest też bardzo aerodynamiczny i wygodny.

Arai RX7V

Ten z kolei kask jest następcą legendarnego RX-7 GP, uznawanego za najbezpieczniejszy kask motocyklowy w dotychczasowej historii. Nowy RX-7V, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, zapewnia nam jeszcze wyższy poziom ochrony. Służy temu atestowana skorupa wykonana w technologii SNC2 – Structural Supernet Composite, polegającej na nakładaniu kilku warstw super-włókien szklanych, wzmacnianych specjalną siatką, na skorupę kasku. Z kolei wzmocnienie PB (Peripheral Belt), czyli specjalna taśma z włókien szklanych, umieszczona na czole kasku, poprawia o 40 proc. odporność na uderzenia.

Fot. mat. reklamodawcy

Arai Tour X

Wszechstronny kask w sam raz do jazdy adventure i off-road. Z odpiętym daszkiem sprawdzi się również na nakedach. Wyposażony jest w regulowane warstwy poduszek policzkowych. Skorupa wykonana z włókna szklanego SFL została precyzyjne wyważona i występuje aż w pięciu rozmiarach.

Arai Concept

Motocykliści, który cenią klasyczny styl, ale nie chcą rezygnować z wydajności i komfortu, jakie mogą zapewnić tylko nowoczesne, ręcznie wytwarzane kaski, powinni zainteresować się tym modelem. Ma on mocną i lekką skorupę PB e-cLc, wzmocnioną opatentowanym przez Arai pasem obwodowym. W osiągnięciu idealnie gładkiego kształtu pomaga obniżony system montażu wizjera – VAS, dzięki któremu zdolność do rozpraszania energii uderzeniowej jest jeszcze lepsza.

Fot. mat. reklamodawcy

Fot. mat. reklamodawcy

Arai Quantic

Kask integralny, zaprojektowany zarówno do sportowej jazdy, jak też dalszych wypraw. Ręcznie wytwarzana skorupa łączy w sobie najwyższy poziom ochrony przy jednoczesnej redukcji wagi. Za odpowiednią wentylację kasku odpowiada rozbudowany system składający się z aż dwunastu otworów. Tylny spoiler nie tylko wspiera wentylację, ale też poprawia aerodynamikę, zmniejszając siły oddziałujące na szyję motocyklisty.

Fot. mat. reklamodawcy

Fot. mat. reklamodawcy

Co ważne, kaski Arai dostępne są w atrakcyjnych cenach. Stanowią więc świetny wybór dla każdego motocyklisty.

Artykuł sponsorowany

Reklama