Connect with us

Pojazdy

Chcesz ubezpieczyć samochód przez Internet? Poradnik krok po kroku

Opublikowano

-

Kupowanie w Internecie to wygoda, oszczędność czasu i możliwość szybkiego załatwienia formalności. Poza tym mamy wygodny podgląd kilku interesujących nas opcji oraz tyle czasu na podjęcie decyzji, ile potrzebujemy. O każdej porze dnia i w dowolnym miejscu możemy sięgnąć po potrzebne produkty – w tym ubezpieczenie samochodu

Jakie ubezpieczenie wybrać?

Co roku trzeba bezwzględnie odnowić polisę OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Jest to obligatoryjne ubezpieczenie, które musi posiadać każdy właściciel samochodu. Chroni ono poszkodowanych w kolizjach i wypadkach – to właśnie z niej pokrywane są m.in. koszty napraw uszkodzonych pojazdów. Można w skrócie powiedzieć, że to ubezpieczenie innych uczestników ruchu.

Jeśli chcemy chronić również siebie, powinniśmy sięgnąć po ubezpieczenie AC oraz NNW. Tym pierwszym jest Autocasco, czyli ubezpieczenie pojazdów od uszkodzeń i kradzieży. Pozwala naprawić samochód, kiedy my sami wyrządziliśmy szkodę albo sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i jest niemożliwy do namierzenia. Ponadto daje gwarancję wypłaty odszkodowania po kradzieży.

NNW zaś to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy oraz pasażerów. Warto dokupić taki pakiet, ponieważ umożliwia nam on otrzymanie pieniędzy na leczenie oraz świadczenia w razie uszczerbku na zdrowiu lub śmierci.

Wielu właścicieli pojazdów wybiera również Assistance. W końcu samochód to tylko maszyna, może odmówić posłuszeństwa w każdej chwili. Dzięki Assistance otrzymujemy gwarancję m.in holowania, naprawy na miejscu awarii – w zależności od wybranego pakietu, także za granicą.

Jak kupić ubezpieczenie w sieci?

Kupowanie ubezpieczeń online jest bardzo proste i wygodne. Jeśli robimy to po raz pierwszy, z pomocą przyjdzie kalkulator ubezpieczenia samochodu (dostępny np. na tej stronie). Dzięki niemu będziemy w stanie sprawdzić cenę, jaką zapłacimy za ubezpieczenie. Oczywiście koszt zależy od wariantu, który wybierzemy – im więcej opcji, tym więcej zapłacimy. Jednak należy pamiętać, że spokój, który otrzymujemy, mając pełny pakiet, jest bezcenny.

Kalkulatory ubezpieczenia samochodu wymagają od nas podania konkretnych danych. To na ich podstawie możliwe jest właściwe obliczenie wysokości składki. Przede wszystkim należy wpisać informacje dotyczące auta – marka, model, rok produkcji, pojemność silnika, numer VIN, rodzaj paliwa, przebieg czy numer rejestracyjny. Następnie podajemy dane właściciela pojazdu. Na podstawie tych wszystkich informacji kalkulator oblicza wysokość ubezpieczenia.

Co istotne, korzystając z takiego rozwiązania, możemy porównać cenę ubezpieczenia w zależności od wybranego wariantu. Dzięki temu podejmiemy najlepszą decyzję. Kiedy już wybierzemy odpowiadający nam pakiet, możemy wypełnić wniosek na stronie wybranego ubezpieczyciela i opłacić ubezpieczenie jednym kliknięciem. Takie rozwiązanie ma jeszcze jeden plus – odnawiając polisę, wystarczy zalogować się na konto klienta, wybrać jeden z wariantów i opłacić składki. Bez zbędnych formalności. Szybko, łatwo i wygodnie.

Artykuł sponsorowany