Connect with us

Pojazdy

Czy samochód używany to bezpieczne i korzystne rozwiązanie?

Opublikowano

-

Zastanawiając się nad zakupem samochodu, stoimy przed wyborem – nowy czy używany. Samochód prosto z salonu to znacznie wyższy wydatek niż pojazd używany, dlatego właśnie samochody z drugiej ręki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie używanego auta, aby zakup był korzystny, bezpieczny a samochód posłużył przez długie lata? Sprawdźmy!
Fot. Canva

Fot. Canva

Historia pojazdu – jak sprawdzić przeszłość używanego samochodu 

Sprawdzenie historii używanego samochodu, stanowi jeden z najważniejszych elementów procesu zakupu auta. Dzięki temu możemy uniknąć wielu problemów, a tym samym zapłacić adekwatną cenę za pojazd, który nas interesuje. Oto, w jaki sposób możemy sprawdzić historię auta oraz jakie informacje dzięki nim, możemy uzyskać: 

  • Numer VIN – czyli Numer Identyfikacyjny Pojazdu, to jego unikalny kod. Dzięki niemu możemy otrzymać informacje o poprzednich właścicielach auta, historii serwisowania, a także ewentualnych wypadkach, naprawach, ubezpieczeniach i historii rejestracji. 
  • Sprawdzenie stanu technicznego samochodu – kolejną możliwością jest po prostu samodzielne dokonania przeglądu technicznego auta u mechanika, któremu ufamy i którego diagnoza jest obiektywna. Przegląd powinien obejmować takie aspekty jak: stan silnika, zawieszenia, układu hamulcowego, stanu karoserii oraz opon. 
  • Sprawdzenie legalności pojazdu – przy zakupie używanego samochodu, istnieje ryzyko, że auto zostało skradzione lub nielegalnie sprowadzone z zagranicy. Możemy to sprawdzić m.in. na komisariacie policji lub za pośrednictwem innych baz danych. 

Sprawdzenie historii pojazdu jest niezbędnym elementem korzystniej i bezpiecznej transakcji. Pozwoli to Tobie upewnić się, co do autentyczności informacji podawanych przez sprzedającego. 

Koszty utrzymana używanego samochodu – czy da się oszczędzić? 

Czy zakup samochodu używanego, to rzeczywiście oszczędność w portfelu? Oczywiście auto z drugiej ręki jest tańszym wyborem niż samochód prosto z salonu. Ale nie jest to jedyny element, na jakim oszczędzamy. Wartość zakupu nowego auta spada w pierwszych latach jego użytkowania, po tym czasie spadek wartości jest już znacznie niższy, co oznacza, że używane auto to mniejsza strata finansowego dla kolejnego właściciela.  

Co więcej, wartość ubezpieczenia używanego samochodu jest zwykle niższa niż w przypadku nowego auta, co korzystnie wpływa na roczny budżet utrzymania auta. 

Kolejnym ważnym czynnikiem jest dostępność do tańszych części zamiennych, niższe koszty naprawy oraz konserwacji, niż w przypadku nowego modelu, który dopiero zadebiutował na rynku. 

Skup aut – sposób na korzystną sprzedaż i zakup pojazdu  

W kontekście samochodów używanych, skup aut Poznań odkrywa bardzo ważną rolę. Zarówno dla tych, którzy chcą sprzedać auto, jak i kupić inny używany model. 

Jednym z najważniejszych zalet korzystania ze skupu samochodów, jest szybka i efektywna sprzedaż. Proces sprzedaży jest bardzo wygodny. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej skupu aut Moto-Home, gdzie można podać zarówno informacje o modelu jak i oczekiwaną cenę. Po kontakcie z przedstawicielem skupu, następuje spotkanie na żywo, gdzie transakcja zostaje sfinalizowana, jeśli obie strony akceptują ostateczną cenę. Całość procedury może potrwać zaledwie kilka godzin, a sprzedający otrzymuje gotówkę do ręki! Skup zajmuje się również przygotowaniem formalności, co dodatkowo odciąża sprzedającego.  

Skup samochodów to gwarancja bezpiecznej transakcji, nie ma tutaj ukrytych kosztów, całość jest przeprowadzona całkowicie legalnie. Dodatkowo osoba sprzedająca samochód, nie musi martwić się o czasochłonny proces spotkań i negocjacji z potencjalnymi nabywcami. 

Skup aut oferuje nie tylko sprzedaż, ale również możliwość zakupu używanego auta. Firma posiada bogatą ofertę różnych modeli w atrakcyjnych cenach oraz wsparcie w wyborze najlepszego pojazdu dla Twoich potrzeb oraz możliwości budżetowych. 

Skup samochodów to bardzo korzystne, praktyczne i efektywne rozwiązanie dla chcących sprzedać lub zakupić pojazd. To nie tylko szybka i pewna transakcja, ale również bezpieczna metoda zakupu auta, dlatego cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród kierowców. 

Sprzedaż i kupno używanego pojazdu w skupie aut – jak na tym zyskać? 

Zakup auta, jest często poprzedzany sprzedażą dotychczasowego pojazdu. Jednak wymaga to podjęcia wielu kroków oraz inwestycji finansowej w samochód, aby sprzedać go korzystnie. Jednak korzystając ze skupu aut, można maksymalnie obniżyć dodatkowe koszty. 

Tradycyjna sprzedaż auta na własną rękę, zakłada poniesienia kosztów związanych z ogłoszeniami oraz negocjacją. Publikacja ogłoszeń na portalach internetowych oraz dojazd do potencjalnych kupców wymaga nakładów finansowych. Ponadto sprzedaż w ten sposób wiąże się najczęściej z koniecznością obniżenia ceny, aby znaleźć nabywcę. Do tego dochodzą również koszty związane z poprawą stanu technicznego czy wizualnego auta, aby samochód dobrze się prezentował.  

W przypadku skupu aut nie ma takiej konieczności. Przede wszystkim, cała transakcja przebiega w ciągu kilku godzin, klient otrzymuje konkretną cenę i nie musi zmagać się z szukaniem potencjalnych właścicieli – czym zyskuje również na czasie. Dodatkowo skup aut jest zainteresowany pojazdami w każdym stanie technicznym, co ułatwia transakcję dla wielu kierowców.  

W przypadku decyzji o zakup samochodu w skupie aut, firma oferuje kompleksową weryfikację techniczna samochodu, a co za tym idzie uwzględnia ją w ofercie co eliminuje ryzyko nieprzewidzianych kosztów dla kupującego. Klient skupu otrzymuje niezbędne i prawdziwe informacje na temat samochodu używanego, który chce zakupić dzięki czemu nie musi obawiać się o to, że kupuje przysłowiowego “kota w worku”. 

Finalnie warto również podkreślić, że skup aut pozwoli kierowcom zarówno sprzedać jak i kupić samochód w jednym miejscu, otrzymując przy tym fachowe wsparcie, uczciwą cenę i pełną legalność transakcji.  

Podsumowując samochody używane to doskonały pomysł dla tych kierowców, którzy z różnych powodów, nie chcą kupować auta z salonu. Dzięki odpowiedniemu sprawdzeniu historii pojazdu, można mieć pewność, co do autentyczności danych wybranego przez nas modelu, a tym samym zapłacić adekwatną cenę za interesujący nas samochód. Bezpieczną i korzystną alternatywą jest skorzystanie z oferty skupu aut – zarówno w kwestii sprzedaży auta, jak i zakupu innego modelu z bogatej oferty firmy skupującej pojazdy. 

 

MOTO-HOME 

ul. Szczepankowo 149

61-313 Poznań

+48 880 805 804 

+48 61 307 36 36 

Reklama