Connect with us

Pojazdy

Dobre letnie opony 185 65 R15 – czym kierować się podczas zakupu?

Opublikowano

-

Aby kupić odpowiednie ogumienie samochodowe na lato, trzeba kierować się kilkoma istotnymi kryteriami wyboru. Jakie to kryteria? Które z nich są szczególnie istotne? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule!
Fot. mat. reklamodawcy

Fot. mat. reklamodawcy

Dopasuj letnie opony 185 65 R15 do swoich preferencji!

Wybór opony 185 65 R15 na lato należy dobrze przemyśleć. Przede wszystkim pod kątem Twoich potrzeb, preferencji i upodobań. Jeździsz autem, którym nie rozwijasz bardzo dużych prędkości? Twój samochód rzadko wyjeżdża poza granice miasta i miejski asfalt? W takim razie nie będą Ci potrzebne opony sportowe.

Jesteś kierowcą, który jeździ poza miastem, a błotniste i wyboiste drogi nie są Ci obce? Warto, abyś dobrał opony, których charakterystyka będzie odpowiadać wymagającym trasom. W innym wypadku ogumienie nie będzie pracowało tak, jak mógłby optymalnie dobrany model.

Weź pod uwagę nie tylko to, jakim samochodem jeździsz i gdzie to robisz. Liczy się także styl Twojej jazdy. Im ściślej dopasujesz opony 185 65 R15 na lato do swoich potrzeb, tym mniej przykrych niespodzianek Cię spotka!

Fot. mat. reklamodawcy

Fot. mat. reklamodawcy

Letnie opony 185 65 R15? Tylko od uznanych producentów!

Gdy szukasz ogumienia na sezon letni, staraj się wybierać opony dobrych producentów. Nie chodzi o to, byś kupował wyłącznie opony premium, chociaż to właśnie one odznaczają się najlepszymi parametrami jezdnymi. Chodzi o to, byś zyskał pewność co do jakości opon w ogóle.

Wybór opony 185 65 R15 premium od producenta z negatywnymi opiniami nie jest dobrym pomysłem. To prosta droga do przepłacenia za ogumienie pośledniej jakości. Dbaj więc o to, by przed zakupem opon sprawdzić, jakie opinie zbiera ich wytwórca.

Dobrzy producenci tworzą opony z mieszanek chemicznych o optymalnych właściwościach. Mieszanka gumowa na opony letnie nie będzie odkształcać się pod wpływem wysokich temperatur (takich, które wynoszą nawet ponad 30°C). Bieżnik natomiast zostanie ukształtowany w taki sposób, by jak najlepiej radził sobie ze zjawiskiem aquaplaningu. Jazda po mokrych nawierzchniach i pokonywanie kałuż musi być bezpieczne!

Opony 185 65 R15 na lato z jakim bieżnikiem?

Zanim zdecydujesz o modelu opony, w którą wyposażyć auto, zastanów się nad rzeźbą ich bieżnika. Jeździsz małym lub średnim autem? Ogumienie z bieżnikiem symetrycznym będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Do większych aut przydadzą się opony z bieżnikiem kierunkowym lub asymetrycznym.

Rzeźba asymetryczna jest ukształtowana w taki sposób, aby wydajnie odprowadzać wodę i niwelować zjawisko aquaplaningu. Dzięki niej Twoje auto rozwinie większą prędkość, także na wilgotnych nawierzchniach, bez utraty przyczepności. Jest to o tyle przydatne, o ile lubisz szybką (ale bezpieczną!) jazdę.

Rzeźbę kierunkową wybierzesz do optymalnej jazdy po suchej i mokrej nawierzchni, a także wtedy, gdy zależy Ci na bardzo efektywnym hamowaniu. Droga hamowania dzięki rzeźbie kierunkowej zostanie efektywnie skrócona, co przełoży się nie tylko na bezpieczeństwo, ale również komfort jazdy.

Wybierając opony na lato w rozmiarze 185 65 R15 zwracaj uwagę na ich jakość, klasę i przede wszystkim producenta. Dopasuj je do swojego stylu jazdy i auta, które prowadzisz, a powinieneś być zadowolony z zakupów!

Artykuł sponsorowany