Connect with us

Pojazdy

Jakie ukryte zabezpieczenia antykradzieżowe auta wybierają Polacy

Opublikowano

-

W tym tekście opisujemy na bazie informacji z zaufanych warsztatów, na jakie ukryte zabezpieczenia antykradzieżowe decydują się Polacy.
Fot. mat. reklamodawcy

Fot. mat. reklamodawcy

Jak donosi serwis ubezpieczeniapoludzku.pl, Polacy co raz częściej decydują się na ukryte zabezpieczenie antykradzieżowe do samochodu. Wybierają zwykle jedną z trzech najpopularniejszych metod zabezpieczenia auta.

Te osoby które już zdecydują się na ubezpieczenie komunikacyjne OC, AC, bardzo często też kupują i instalują zabezpieczenie antykradzieżowe do samochodu.

Dostępność drogich aut w salonach rośnie. Polacy chcą mieć też piękne luksusowe samochody. A każdy kto już zainwestuje spore środki zarówno w nowe jak i w używane auto – zapewne chce je chronic.

Nikt nie chce paść ofiarą jednej z najpopularniejszych metod kradzieży samochodu… Wśród tych popularnych metod kradzieży auta, obecnie dominują:

 • metoda na GameBoya
 • metoda na Nokię 3310
 • metoda na walizkę
 • kradzież na podmieniony sterownik komputera
 • kradzież z próbą zagłuszenia lub wykrycia urządzenia skanerem
 • kradzież samochodu poprzez posiadanie oryginalnych kluczyków
 • kradzież samochodu poprzez posiadanie zduplikowanych kluczyków
 • kradzież poprzez „wpuszczenie” w magistralę CAN informacji o odblokowaniu i odpaleniu
 • kradzież poprzez Jammer

Są jednak sposoby na zabezpieczenie się – czy też na zmniejszenie ryzyka kradzieży auta.

 1. CanLock – jest małym cyfrowym urządzeniem, skutecznie chroniącym samochody przed kradzieżą. Działa w oparciu o samochodową magistralę CAN, przez co potrafi blokować / modyfikować / wysyłać odpowiednie sygnały cyfrowe.
 2. Ukryty Immobilizer: Ten rodzaj zabezpieczenia wykorzystuje specjalny układ, który blokuje system zapłonowy lub paliwo, uniemożliwiając uruchomienie pojazdu bez właściwego klucza lub karty.
 3. Ukryty przełącznik odcięcia paliwa: To urządzenie umożliwia ręczne odcięcie dostępu do paliwa do silnika. W razie próby kradzieży auto nie uruchomi się, nawet jeśli złodziej posiada klucz.

Na zabezpieczenia antykradzieżowe, ukryte, również do aut luksusowych decydują się bardzo często posiadacze aut typu „keyless”, czyli takich bezkluczykowych.

Tego typu samochody są bardziej narażone na kradzież.

Dobrze jednak wiedzieć że istnieją skuteczne, ukryte sposoby zabezpieczenia antykradzieżowego auta.

Artykuł sponsorowany

Reklama