Connect with us

Pojazdy

Kupił elektryczne BMW za kilkaset tysięcy złotych i pomalował reflektory. Stracił dowód rejestracyjny

Opublikowano

-

Policjanci  zatrzymali w Lublinie elektryczne BMW ix. Auto miało nietypowe, zielone reflektory. Kobieta przyznała, że mąż dokonał przeróbki w nowym samochodzie. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny
Elektryczne BMW z pomalowanymi na zielono reflektorami Fot. Policja

Elektryczne BMW iX z pomalowanymi na zielono reflektorami Fot. Policja

Wyobraźcie sobie, że kupujecie SUV-a BMW iX. Wydajecie na to od blisko 400 tys. zł w górę (według cennika). I w takim samochodzie, oprócz zielonych tablic – którymi oznaczone są elektryczne pojazdy – chcecie mieć coś jeszcze bardziej zielonego. Dlatego rozpruwacie nowe auto i malujecie od środka szkła reflektorów. Trzeba mieć niezłą fantazję, prawda?

Taką miał właściciel BMW iX, którego zatrzymali funkcjonariusze w Lublinie. Od razu zwrócili uwagę na przerobione reflektory. 33-latka, która siedziała za kierownicą, przyznała, że to nowy samochód i auto użytkuje głównie jej mąż. Mężczyzna podczas rozmowy z policją, jak to określili funkcjonariusze, „nie potrafił logicznie wytłumaczyć zaistniałych zmian”.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami policjanci zdecydowali o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu. Kierująca nim kobieta zostało pouczona.

ai