Connect with us

Pojazdy

Na co warto uważać przy wybieraniu wypożyczalni samochodów?

Opublikowano

-

W większości wypadków zasady wypożyczania samochodu są niezwykle proste i w pełni zrozumiałe. Prawda jest jednak taka, że w nierzadko możemy spotkać się ze sporymi nieporozumieniami, które wynikają z nieuważnego czytania warunków mowy. Nie jest tajemnicą, że nikt z nas nie przepada za formalnościami, aczkolwiek niemiłe niespodzianki są jeszcze gorsze. Właśnie dlatego niezwykle istotne jest to, aby przed podpisaniem umowy najmu, ją w pełni zrozumieć. Sprawdź sam, jakie są najpopularniejsze „haczyki”, które narażają klientów na ponadprogramowe koszta!
Fot. mat. reklamodawcy/stock.adobe.com

Fot. mat. reklamodawcy/stock.adobe.com

Staż kierowcy

Osoba, która jest zainteresowana wynajmem samochodu, powinna móc pochwalić się odpowiednim stażem prowadzenia samochodu. Większość wypożyczalni oferuje swoje usługi wyłącznie osobom starszym niż 21 lat, które posiadają dokument prawa jazdy od nie mniej niż dwóch lat. Właśnie dlatego, jeśli nie należysz do grona takich ludzi, możesz bardzo niemiło się zaskoczyć. Wymóg ten spowodowany jest aspektami bezpieczeństwa. Statystki drogowe nie kłamią, a młodszy kierowca, mający mniejsze doświadczenie, może spowodować groźny wypadek.

Limit kilometrów

Wypożyczalnia samochodów nierzadko zawiera także w umowie wynajmu zapisy odnośnie do limitu kilometrów. To bardzo powszechne działanie, dlatego spotykamy się z nim w sporej większości wypadków. Problem pojawia się w momencie, gdy informacji na ten temat w umowie po prostu nie znajdujemy. W takim wypadku warto udać się do samego biura wypożyczalni i dowiedzieć się więcej w tej kwestii. Pamiętaj, że każdy dodatkowo przejechany kilometr, to ponadprogramowa dopłata.

Liczba kierowców

Na samym końcu po prostu trzeba także wspomnieć o tym, ile osób może prowadzić wynajęty samochód. Nierzadko zdarza się tak, że wynajmujący pożycza wypożyczony samochód osobom trzecim. Niektóre wypożyczalnie jednak wymagają za takiego działanie dodatkowej opłaty. Może ona sięgać kilkuset złotych za dzień. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest  to, aby dokładnie czytać wszelkie umowy. Dzięki temu będziemy w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy i nerwów.

Artykuł sponsorowany