Connect with us

Pojazdy

Opony zimowe europejskich producentów – czy warto? Na jakie modele postawić?

Opublikowano

-

W Europie jest wiele znanych producentów opon, między innymi firma Michelin i Dunlop, jest więc w czym wybierać. Nie inaczej sprawa wygląda, gdy opisujemy opony zimowe. Sprawdź, na co warto postawić, jeśli szukasz ogumienia europejskich marek

Fot. mat. reklamodawcy

Opony zimowe klasy premium w wersji europejskiej

Opony zimowe klasy premium od europejskich dostawców to naprawdę wysokiej jakości propozycje. Znajdziesz wśród nich gumy marki Dunlop, Michelin czy Continental. Trzy koncerny wywodzące się z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec od lat produkują ogumienie zimowe dla najbardziej wymagających. Oczywiście są to modele przygotowane do aut dynamicznych i szybkich, co jednak nie zmienia faktu, że skorzystają z nich posiadacze małych, miejskich pojazdów. Wszystko zależy od tego, czego Ty oczekujesz od swojego auta. Jeśli ma to być bezwzględne bezpieczeństwo w każdych warunkach, opony zimowe klasy premium powinny sprostać Twoim oczekiwaniom.
Jednym z polecanych przez wielu modeli jest Pilot Alpin 5 od Michelin. To ogumienie niezwykle cicho pracujące, jak na oponę zimową, co jest wręcz zaskakujące. Produkt dostępny jest w różnych wersjach, dzięki czemu w prosty sposób dostosujesz indeks nośności i prędkości do swojego pojazdu i oczekiwań. Efektywność paliwowa stoi tutaj na średnim poziomie, ale nie można oczekiwać cudów od opony zimowej, dodatkowo klasy premium.
Co innego w przypadku przyczepności na mokrej nawierzchni i drogi hamowania w trudnych warunkach. Ten model spisuje się wtedy znakomicie, świadczą o tym oczywiście testy wykonywane przez niezależne przedsiębiorstwa.

Średnia klasa opon zimowych – co kupić z Europy?

Producentów opon zapewniających ogumienie w wersji zimowej klasy średniej nie brakuje. W europejskich szeregach znajdziemy na przykład niemiecką Fuldę i francuską markę Kleber. To według wielu producenci, na których warto postawić przede wszystkim ze względu na stosunek jakości do ceny. Ich propozycje są niedrogie, jednocześnie naprawdę dobrze radzą sobie w najtrudniejszych warunkach pogodowych.
Oczywiście znów wiele nam powiedzą testy, choć trzeba dodać, że nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość. Dlatego prawdopodobnie, gdy Ty będziesz podróżował na oponach zimowych marki Fulda lub Kleber, nie poczujesz różnicy, zmieniając je z modeli Michelin czy Continental (o ile nie jeździsz po torze w deszczowy dzień).

Opony zimowe segmentu ekonomicznego – dominacja Polski?

Segment ekonomiczny opon wcale nie musi być zarezerwowany dla właścicieli małych, słabych, miejskich pojazdów. Świadczą o tym produkcje naszych polskich producentów, takich jak Kormoran czy Dębica. Nasi rodacy sięgają po nie naprawdę często i wcale nie podróżują całą zimę po mieście. Oczywiście trzeba przyznać, że parametry „na papierze” egzemplarzy tych producentów będą miały nieco gorsze, ale w praktyce znów większej różnicy nie odczujesz, jeśli Twoim celem będzie spokojna jazda bez szaleństw. Polecamy tutaj postawić na model Snow marki Kormoran lub Dębica Frigo HP2 i Frigo 2. Jak widzisz, europejskich producentów opon zimowych nie brakuje, jest więc w czym wybierać.

Artykuł sponsorowany