Connect with us

Pojazdy

Warto brać auto w leasing?

Opublikowano

-

Czy lepiej wziąć nowy samochód w leasing, czy go kupić? Zazwyczaj wybór sprowadza się do priorytetów. Dla niektórych kierowców jest to wyłącznie kwestia dolarów i centów. Która opcja jest obecnie tańsza? Dla innych chodzi o korzyści płynące z posiadania. Zanim wyruszysz w drogę, ważne jest, aby zrozumieć kluczowe różnice między leasingiem a zakupem samochodu
Fot. mat. reklamodawcy

Fot. mat. reklamodawcy

 

Leasing lub zakup samochodu: jaka jest różnica?

Leasingując samochód, płacisz za prowadzenie go przez określony czas. Zwykle jest to 36 lub 48 miesięcy. Ograniczenia dotyczą liczby mil, które możesz przejechać, oraz modyfikacji, które możesz chcieć wprowadzić. Obowiązywać będą różne opłaty. Po zakończeniu okresu leasingu masz możliwość zwrócenia pojazdu dealerowi lub zakupu go za z góry określoną kwotę określoną w umowie leasingu. Kiedy kupujesz samochód, natychmiast przejmujesz do niego tytuł własności. Jesteś jego właścicielem, jeśli płacisz za niego gotówką lub po spłacie pożyczki, jeśli finansujesz swój zakup. Zachowujesz kontrolę nad wszystkimi aspektami pojazdu i ostatecznie możesz go zatrzymać, wymienić, sprzedać lub oddać. Dowiedz się więcej: http://przedsiebiorczosc-48h.pl/category/motoryzacja/.

Umowa najmu określa maksymalną liczbę mil, jaką możesz przejechać samochodem w ciągu roku. Dla wielu osób nie ma to jak uczucie zupełnie nowej jazdy. Po zakończeniu leasingu możesz go zwrócić i otrzymać następny nowy samochód. Dzięki leasingowi co kilka lat otrzymasz również najnowsze osiągnięcia w technologii samochodowej.

Niższe koszty miesięczne

Dzierżawa może nieco złagodzić finansowe obciążenie miesięcznych kosztów. Zwykle wiąże się to z mniejszą zaliczką w porównaniu do zakupu. Z tego powodu niektórzy ludzie decydują się na bardziej luksusowy samochód, niż mogliby sobie pozwolić. Wiele nowych samochodów oferuje gwarancję, która trwa co najmniej trzy lata. Więc kiedy wykupisz trzyletnią dzierżawę, większość napraw może zostać pokryta. Umowy leasingowe mogą potencjalnie wyeliminować niektóre znaczące, nieprzewidziane wydatki.

Po prostu zwracasz samochód (chyba że zdecydujesz się go kupić). Jedyne, o co musisz się martwić, to opłacenie wszelkich opłat za zakończenie leasingu, w tym opłat za nieprawidłowe zużycie lub dodatkowy przebieg pojazdu. Ograniczenia dzierżawy mogą utrudniać, ile i jak daleko chcesz jechać. Ponadto kierowcy, którzy chcieliby wprowadzić modyfikacje w swoich pojazdach, powinni wiedzieć, że mogą obowiązywać opłaty. Mogą również ponosić dodatkowe koszty na koniec okresu najmu ze względu na konieczność cofnięcia wszelkich wprowadzonych zmian.

Artykuł sponsorowany