Connect with us

Pojazdy

Wynajem samochodu premium – o czym warto wiedzieć?

Opublikowano

-

Sytuacji, w których chcemy skorzystać z wynajmu samochodu, jest wiele. Bywa, że jest to konieczność wynikająca z określonych okoliczności, a czasami po prostu jest to ochota na pojeżdżenie innym samochodem. W przypadku aut premium dochodzi do tego chęć sprawdzenia wybranego modelu samochodu, czy to z ciekawości – jeśli nie planujemy jego zakupu, czy właśnie przed dokonaniem zakupu, żeby zobaczyć, czy auto jest warte swojej ceny. Co zatem trzeba wiedzieć o wynajmie takich samochodów? Ile kosztuje wynajęcie auta wyższej klasy i jakie są związane z tym formalności?
Fot. mat. reklamodawcy

Fot. mat. reklamodawcy

Wynajem krótko i długoterminowy auta

Ogólnie wynajem samochodów dzieli się na krótko i długoterminowy. W tym pierwszym przypadku jest to zazwyczaj kilkudniowy okres użytkowania samochodu – najkrócej można wynająć auto na jedną dobę. Wynajem długoterminowy może trwać kilka miesięcy, a nawet lat. To, na jakie rozwiązanie się decydujemy, zależy przede wszystkim od powodu wynajęcia samochodu.

W przypadku krótkoterminowego wynajmu mamy zazwyczaj do czynienia z:

  • delegacjami biznesowymi
  • wyjazdami turystycznymi
  • wynajmem samochodu zastępczego
  • zapoznaniem się z danym modelem samochodu

Wynajem długoterminowy jest natomiast opcją, która pozwala na bezproblemowe korzystanie z samochodu przez dłuższy czas, bez konieczności załatwiania uciążliwych formalności związanych z zakupem auta – zwłaszcza tym kupowanym na kredyt – oraz kosztami jego utrzymania. Po prostu wynajmujemy samochód, którego koszty eksploatacji ponosi właściciel – czyli firma, do której samochód należy. My tankujemy auto i nim jeździmy.

Fot. mat. reklamodawcy

Fot. mat. reklamodawcy

Wynajem samochodu w praktyce

Formalności związane z wynajmem samochodów premium są praktycznie takie same, jak ma to miejsce w przypadku wynajmowania zwykłych aut. I tutaj musimy wpłacić kaucję zwrotną, która po okresie wynajmu zostanie zwrócona. Cena wynajmu z reguły zależy od okresu trwania umowy. Im dłuższy jest czas korzystania z samochodu, tym wynajem zazwyczaj wychodzi taniej. Warto tutaj pamiętać, że w kwocie wynajmu jest również ubezpieczenie samochodu i koszty jego serwisu.

Tym samym w ogólnym rozrachunku taka opcja jest naprawdę korzystna, a formalności użytkowania samochodu są sprowadzone do minimum – opłaty za jego wynajęcie. Nie musimy martwić się ubezpieczeniem auta czy kosztami przeglądu i serwisu samochodu – w tym wymiany płynów eksploatacyjnych. Musimy jednak zazwyczaj zaakceptować limity kilometrów – chociaż jest to często element, który można negocjować.

Koszt dobowy wynajęcia auta premium zależy od jego modelu, marki i rocznika, dlatego rozstrzał cenowy może być duży – od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych za dobę. Jest to jednak niewiele, jeśli mamy do czynienia z samochodem, który kosztuje kilkaset tysięcy złotych, a czasami nawet i więcej.

Gdzie wynająć auto premium?

Jeśli chcesz wynająć auto premium w Warszawie, to ciekawą flotę samochodów na wynajem znajdziesz w VCentrum. Jest to nie tylko dealer i serwis aut premium, takich marek jak Porsche, Brabus, Mercedes-Benz, Tesla, BMW, Land Rover czy Audi, VCentrum oferuje bowiem również profesjonalne usługi auto detalingu i tuningu. W przypadku wynajmu klienci mają do wyboru zarówno krótko, jak i długoterminowy wynajem samochodów premium przy minimum formalności!

Dowiedz się więcej na stronie: https://www.vcentrum.pl/wynajem/

Artykuł sponsorowany