Connect with us

Uncategorized

Marek Dworak szefem komisji, która odpowiada za pytania egzaminacyjne na prawo jazdy

Opublikowano

-

Jak ustalił portal brd24.pl od lutego szefem komisji układającej pytania na egzamin na prawo jazdy jest Marek Dworak, pełnomocnik ministra infrastruktury ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i ruchu rowerowego
Marek Dworak w przedostatnim odcinku "Jedź bezpiecznie" w 2020 r. Fot. YouTube

Marek Dworak w programie „Jedź bezpiecznie”. Fot. YouTube

Po wielu perypetiach z komisją, która od lat układa pytania na egzamin na prawo jazdy (m.in. po wpadce z błędnymi odpowiedziami na egzaminie) minister Andrzej Adamczyk zdecydował się zmienić skład komisji, która zajmuje się tym w Ministerstwie Infrastruktury. Jak ustalił portal brd24.pl nowym szefem tej komisji został Marek Dworak, który jest też w resorcie zatrudniony jako pełnomocnik ministra ds. BRD i ruchu rowerowego.

Komisja nie zmniejszyła się bardzo liczebnie, jednak nie ma już w jej składzie m.in. filolog, która latami miała dbać o poprawność językową układanych pytań.

Oto aktualny skład komisji:

Marek Dworak (przewodniczący),

Łukasz Rogowski (sekretarz),

Członkowie:

Tomasz Behrendt, Robert Dorosz, Monika Folwarczny, Anna Fugielska, Marzena Golec, Hubert Jednorowski, Anna Kaźmierczak, Adrian Kondraszuk, Marcin Matecki, Grzegorz Matuszewski, prof. dr hab. Klaudiusz Nadolny, Justin Chidi Nnorom, Grzegorz Nowak, Jerzy Piotrowski, dr Ewa Odachowska-Rogalska, Ernest Raczkowski, dr Inna Sirenko, Mariusz Słodkiewicz, Radosław Sobczyk, Marek Stasiak, Grzegorz Stępień, Mariusz Sztal, Jan Szumiał, Piotr Szwedziński, prof. WSH dr hab. inż. Roman Uździcki, Mariusz Wasiak, Tomasz Wiśnicki, Daniel Woźniak, Krzysztof Wójcik, dr inż. Grzegorz Wysopal, Karol Zawitkowski.

luz