Connect with us

Uncategorized

Szeryf z BMW ukarany przez sąd. Gigantyczna grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów

Opublikowano

-

Sąd w Kutnie nie miał litości dla mężczyzny, który latem ubiegłego roku terroryzował parę młodych ludzi jadących innym autem. Za zajeżdżanie im drogi i dawanie „nauczki” kierowca BMW zapłaci 10 tys. zł

To nagranie zostało wykonane 20 lipca 2022 r. na łódzkim odcinku autostrady A1. Młodzi ludzie wyprzedzali inny pojazd jadąc z maksymalną dozwoloną prędkością – 140 km/h. To było „za wolno” dla kierowcy niebieskiego BMW. Podjechał bardzo blisko ich zderzaka, a potem wyprzedził auto młodych ludzi, zjechał na pas przed nimi i rozpoczął nagłe hamowanie. Musieli zwolnić poniżej 50 km/h. Tak samo pojazdy jadące za nimi. Stwarzało to potężne zagrożenie w ruchu na autostradzie.

10 tys. zł grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów na 8 miesięcy

Jak informowaliśmy wówczas w portalu brd24.pl, policjanci z Kutna, którzy zajęli się zgłoszeniem, uznali, że karę w tej sprawie powinien wymierzyć sąd.

Sąd w Kutnie właśnie się tym zajął. Policjanci proponowali 5 tys. zł grzywny dla kierowcy BMW oraz półroczny zakaz prowadzenia pojazdów. Sędzia uznał, że kara powinna być wyższa. Ukarał kierowcę grzywną w kwocie 10 tys. zł i zakazem kierowania pojazdów na 8 miesięcy. Wyrok jest nieprawomocny.

ai