Connect with us

Rozmaitości

5 wskazówek jak bezpiecznie przygotować przesyłkę wielkogabarytową do transportu

Opublikowano

-

Przesyłki wielkogabarytowe ze względu na swój rozmiar i wagę często stanowią wyzwanie, zarówno dla wysyłającego, jak i firmy kurierskiej. Sprawdź, jak przygotować przesyłkę do transportu, by dotarła do celu w nienaruszonym stanie
Fot. mat. reklamodawcy

Fot. mat. reklamodawcy

Odpowiednio zapakuj przesyłki wielkogabarytowe

Opakowanie powinno być wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także dostosowane do przewożonej zawartości. Możliwości jest wiele: drewniane skrzynie, metalowe kontenery, specjalistyczne palety czy solidne kartony. Ważne jest, aby opakowanie zapewniało stabilność i chroniło przed uszkodzeniami podczas załadunku, transportu i rozładunku.

Zdecydowałeś się na przesyłkę paletową? Zajrzyj na: https://www.globkurier.pl/oferta/przesylki-paletowe i przekonaj się, że może zostać dostarczona szybko, tanio i bezpiecznie.

Zabezpieczenie wnętrza

W celu zabezpieczenia przesyłki od wewnątrz użyj materiałów amortyzujących, takich jak pianka, styropian czy folia bąbelkowa, aby zminimalizować ryzyko przesuwania się towaru w trakcie transportu. Dodatkowo jeżeli przesyłka składa się z kilku elementów, upewnij się, że są one odpowiednio zamocowane i nie będą się wzajemnie uszkadzać.

Oznakowanie przesyłki

Umieść na opakowaniu wszystkie niezbędne informacje, takie jak list przewozowy z adresem nadawcy i odbiorcy oraz specjalne oznaczenia informujące o delikatności towaru czy wymaganym sposobie obsługi (np. „góra/dół”, „nie rzucać”). Dobrze widoczne i czytelne oznaczenia ułatwią pracę przewoźnikom i zminimalizują ryzyko uszkodzeń.

Skorzystaj z ubezpieczenia

Zwłaszcza jeśli wysyłasz przesyłki wielkogabarytowe o dużej wartości, ubezpieczenie pozwoli Ci spać spokojnie, bez obaw o uszkodzenie przesyłki w transporcie czy jej zaginięcie.

Więcej o przesyłkach wielkogabarytowych przeczytasz na: https://www.globkurier.pl/oferta/przesylki-wielkogabarytowe.

Nadaj przesyłkę przez zaufaną firmę transportową GlobKurier

Dostarczenie przesyłki wielkogabarytowej warto zlecić doświadczonej firmie transportowej. Operator logistyczny GlobKurier obsługuje klientów biznesowych oraz indywidualnych, wysyłających przesyłki paletowe i wielkogabarytowe nie tylko na terenie Polski, ale również za granicę, przykładowo do USA: https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-usa.

GlobKurier współpracuje z ponad 50 firmami transportowymi. Niezależnie od tego, jaką paczkę masz do wysłania, GlobKurier pomoże Ci dostarczyć ją na czas.

Artykuł sponsorowany

Reklama