Connect with us

Rozmaitości

Dlaczego warto zdecydować się na kredyt samochodowy?

Opublikowano

-

Nie ma co się oszukiwać, w dzisiejszych czasach coraz mniej osób decyduje się na zakup samochodu za gotówkę. Nawet jeśli ktoś dysponuje budżetem rzędu kilkudziesięciu, czy nawet kilkuset tysięcy złotych, znacznie bardziej woli spłacać swój pojazd w sposób ratalny. Rozwiązanie to sprawia, że możliwe jest o wiele prostsze gospodarowanie budżetem rodzinnym. Pozwala ci na to tak zwany kredy samochodowy, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego warto postawić na właśnie taką propozycję?
Kredyt samochodowy Fot. mat. reklamowe

Kredyt samochodowy Fot. mat. reklamowe

Kredyt samochodowy – podstawowe informacje

Na samym starcie należy wspomnieć o tym, że kredyt samochodowy to niezwykle sprawdzone oraz popularne rozwiązanie. Zaraz obok zakupów gotówkowych, to właśnie w ten sposób osoby prywatne najczęściej kupują nowe oraz używane samochody. Jeśli natomiast chodzi o bezpieczeństwo, to stoi ono na najwyższym poziomie. Tego typu forma finansowania istnieje na rynku już od wielu lat, a miliony zawartych w ten sposób umów tylko i wyłącznie potwierdzają to, że nie ma czego się obawiać. Nie bez znaczenia jest także pewność samego działania. W końcu kredyt samochodowy w większości wypadków udzielany jest przez bank, który współdziała z dilerem. Instytucja ta zmuszona jest przestrzegać restrykcyjnego prawa. W związku z tym ryzyko zawarcia takiej transakcji jest zbliżone do zera. Warto także wspomnieć o tym, że wbrew swojej nazwie, kredyt samochodowy to coś, co pozwala także sfinansować zakup skutera, motocykla, a nawet motorówki.

Atrakcyjne raty przez wiele lat

Jakie są jeszcze plusy kredytu samochodowego? Z pewnością jest nim fakt, że jest to jeden z tańszych kredytów dostępnych na całym rynku. W porównaniu do kredytu gotówkowego, oprocentowanie w tym wypadku jest znacznie niższe, co z pewnością jest wielką zaletą. Jedyną formą finansowania, która jest w tym wypadku kredyt hipoteczny, jednak to zupełnie inna historia. Odsetki w przypadku kredytu samochodowego wynoszą około 10 procent, dlatego nie należą one do zbyt dużych. Z kolei kredyt gotówkowy będzie charakteryzował się oprocentowaniem o minimum kilka punktów procentowych większym. Warto także wspomnieć o tym, że kredyt samochodowy może zostać wzięty nawet na 10 lat. W związku z tym jest to znacznie więcej, niż oferują pozostałe formy finansowania, takie jak leasing.

Kredyt samochodowy, czyli nadpłaty i także używany samochody!

Wielką zaletą każdego kredytu samochodowego jest fakt, że można go w dowolnym momencie nadpłacić. W takim wypadku bank zobowiązany będzie ponownie przeliczyć kredyt. Efektem tego będą mniejsze dalsze raty lub krótszy okres kredytowania. Jest to świetne rozwiązanie w momencie, kiedy do twojego portfela trafi nieoczekiwany zastrzyk gotówki. Wiele osób uważa też, że kredyt samochodowy pozwala wyłącznie na finansowanie zakupu nowego samochodu. Rzeczywistość jest zupełnie inna, a spora część osób decyduje się również na kupno auta z drugiej ręki. W związku z tym kredyt samochodowy to bardzo elastyczne rozwiązanie. Leasing czy wynajem samochodu nie pozwala ci na takie wiele możliwości, co jest ogromną zaletą prezentowanej propozycji.

Artykuł sponsorowany