Connect with us

Rozmaitości

Jak wybrać dobrą zmywarkę?

Opublikowano

-

Niezależnie od tego, czy interesuje cię zmywarka wolnostojąca czy te przeznaczona do zabudowy, warto do zakupu tego sprzętu podejść z listą kluczowych parametrów, które warto wziąć pod uwagę podczas porównania konkretnych modeli 
Zmywarka Fot. mat. reklamodawcy

Zmywarka Fot. mat. reklamodawcy

Zmywarka — sprzęt, który naprawdę warto mieć w kuchni

Zużycie wody to może coś, o czym mówimy ostatnio nieco mniej niż o kwestiach energii, natomiast nie wolno nam zapominać, że we współczesnym świecie ograniczenie zużycia wszystkich mediów jest pożądane. Z tego względu warto mieć w domu zmywarkę. Wszystkie badania pokazują, że pozwala ona znacząco ograniczyć zużycie wody w porównaniu do standardowego mycia ręcznego. Mycie naczyń jest dzięki temu nie tylko przyjemniejsze i nie wymaga tyle wysiłku. Jest także bardziej ekologiczne, o czym warto pamiętać, kupując zmywarkę.  Nawet małe zmywarki w niewielkich mieszkaniach potrafią przełożyć się na znacząco mniejsze zużycie wody.

Zmywarki wolnostojące czy do zabudowy?

Zmywarki dostępne są zarówno w wersjach wolnostojących, jak i tych przeznaczonych do zabudowy. Wybór między nimi warunkowany jest jednak przede wszystkim przez całą aranżację kuchni. Jeśli decydujesz się na jej zabudowę, warto zmywarkę w nią włączyć. Dzięki temu cały system podblatowy będzie się prezentował estetycznie. Jeśli jednak nie masz takich planów, postaw na zmywarkę wolnostojącą, która często jest także nieco tańsza.

Zmywarka — zużycie wody i inne kluczowe parametry

Oczywiście jest, że zużycie wody, zarówno zimnej, jak i ciepłej wody jest jednym z kluczowych parametrów, jakiemu warto przyjrzeć się, wybierając zmywarkę. Sprawdź ofertę zmywarek na: https://www.sferis.pl/zmywarki-3348.Z pewnością warto spojrzeć zarówno na zużycie ogólne, jak i to w jednym cyklu. Bardzo wartościowe są także wszelkiego rozwiązaniu funkcje wprowadzające ekologiczne programy, które pozwalają jeszcze bardziej ograniczyć zużycie mediów (najczęściej kosztem długości trwania mycia). Nie mniej istotne jest oczywiście zużycie prądu. Dzisiaj zużycie energii przekłada się nie tylko na kwestie ekologii, ale bardzo mocno także na ponoszone przez nas koszty. Zmywarka powinna być jak najbardziej energooszczędna, natomiast nie może się do odbijać na jakości mycia. Dlatego kolejnym ważną funkcją, którą powinna mieć zmywarka wolnostojąca, jest wymiennik ciepła zapewniający optymalną temperaturę mycia, a przez to chroniący również sprzęt przed różnego rodzaju uszkodzeniami.

Przed zakupem zmywarki warto sprawdzić jej pojemność, ułożenie poszczególnych koszy, biały system mycia sztućców. Liczyć się będzie także poziom hałasu. Dla własnego komfortu warto zadbać o wybór możliwie cichego sprzętu.

Artykuł sponsorowany