Connect with us

Rozmaitości

Jak zacząć trenować pole dance?

Opublikowano

-

Czy żeby ćwiczyć pole dance, trzeba się w jakiś sposób przygotować? I tak, i nie. O pewne rzeczy należy zadbać, jednak wbrew pozorom nie są to pierwsze czynności, jakie przychodzą na myśl. Wyjaśniamy więc, od czego zacząć, by przygoda z rurką rozpoczęła się właściwie
Pole dance Fot. mat. reklamodawcy

Fot. mat. reklamodawcy

Wybór szkoły i trenera

Pierwszą rzeczą, od której wszystko powinno się zacząć, jest wybór szkoły. Oczywiście, jeśli planujesz ćwiczyć tylko w domu, nie dotyczy to Ciebie, jednak musisz pamiętać, aby zakupić właściwy sprzęt. Artykuły o tym, jaka rura pole dance (sprawdź ofertę na: https://flyingrose.pl/rury-do-pole-dance) sprawdzi się najlepiej w takim przypadku, bez problemu znajdziesz w internecie. Ponadto, chociaż nie musisz wybierać szkoły, to z pewnością czeka Cię wybór trenera, bo osoby początkujące powinny rozpoczynać swoją przygodę pod okiem kogoś doświadczonego. Później, gdy nabierzesz już wprawy, możesz bez problemu ćwiczyć samodzielnie.

A jak wybrać dobrą szkołę? Na pewno warto zwrócić uwagę na opinie o danym miejscu i dokładnie wczytać się w ofertę. Niektóre szkoły specjalizują się w konkretnym rodzaju pole dance i niekoniecznie musi być to akurat ta dyscyplina, na której Ci zależy. Dobrym pomysłem jest także porównanie kilku ofert – pod kątem ceny karnetów, pojedynczych wejściówek itd. 

Ważną informacją może być również lokalizacja. Zazwyczaj im bliżej, tym lepiej, bo nie trzeba przeznaczać dużo czasu na dojazdy.

Czy trzeba mieć silne ręce?

Może Cię to zaskoczyć, ale nie musisz mieć silnych rąk, by ćwiczyć pole dance. Co więcej, nie musisz nawet mieć żadnego doświadczenia ze sportem. Faktem jest oczywiście, że dobra kondycja i większa siła mogą pomóc w opanowaniu podstaw, ale nie są żadnym wymogiem. Wszelkie niezbędne umiejętności nabywa się na treningach, dlatego nie martw się – nie musisz najpierw zapisywać się na siłownię, by spróbować treningu pole dance.

Zakup odpowiedniego stroju

Jedną z rzeczy, które na pewno trzeba przygotować, jest strój. Idealny komplet powinien zawierać: biustonosz lub top sportowy, koszulkę sportową oraz spodenki pole dance (zobacz ofertę na: https://flyingrose.pl/odziez-sportowa-i-obuwie/pole-dance/szorty). Pamiętaj jednak, że to tylko punkt wyjścia. Ubierz to, w czym ci najwygodniej, mając na uwadze najważniejsze rzeczy. Nogi i ręce powinny być odsłonięte tak, by skóra miała styczność z drążkiem – zapobiega to ślizganiu się (głównie z tego powodu odradzane są np. legginsy). Poza tym, jeśli masz duży biust, zadbaj o prawidłowe podtrzymanie. Niektóre pozycje wymagają zwisania głową w dół, a inne są bardzo dynamiczne.

Jak pokonać lęk przed nieznanym?

Nie wszystkim pójście na pierwsze zajęcia przychodzi łatwo. Powody tego mogą być różne – od nieśmiałości, przez niepewność siebie, po lęk przed wysokością czy kontuzjami. Jeśli dotyczy to Ciebie, pamiętaj, że wszyscy inni na sali przyszli na trening w takim samym celu. Również chcą rozpocząć przygodę z pole dance i dobrze się przy tym bawić. A jeśli rura nieco Cię onieśmiela, zwróć uwagę na materac pole dance (zobacz produkty w sklepie: https://flyingrose.pl/sprzet-sportowy/materace-pole-dance). Upadek, nawet jeśli się zdarzy, nie będzie groźny. Zazwyczaj kończy się na nieszkodliwych siniakach. Cała reszta przyjdzie z czasem.

Artykuł sponsorowany