Connect with us

Rozmaitości

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru smartfona?

Opublikowano

-

Najnowsze smartfony, to urządzenia, które pozwalają nam robić wysokiej jakości zdjęcia, nagrywać filmy i grać w nowoczesne gry. Ponadto współczesne modele z dobrą baterią i mające dużą przekątną ekranu mogą być doskonałym narzędzie w naszej pracy. Szerokie zastosowanie, jakie może mieć nowoczesny smartfon, sprawia, że wybierając telefon komórkowy, warto się dobrze zastanowić, z jakich udogodnień będziemy najczęściej korzystać i czego oczekujemy od naszego nowego urządzenia.
Smartfon Fot. mat. reklamodawcy

Smartfon Fot. mat. reklamodawcy

Nie tylko telefon komórkowy – jak wybrać odpowiedni smartfon?

Najlepsze smartfony dostępne na rynku zachwycają swoimi parametrami technicznymi i możliwościami, które oferują. W dzisiejszych urządzeniach zarówno aparat główny, jak i aparat przedni pozwalają nam robić wysokiej jakości zdjęcia i nagrania, dzięki czemu z łatwością możemy zachowywać najważniejsze dla nas wspomnienia i dzielić się nimi poprzez media społecznościowe. Ponadto pamięć wbudowana w nawet w tanie smartfony umożliwia przechowywać całe albumy zdjęć i filmów oraz mnóstwo ważnych dla nas plików i danych.

Jeśli korzystamy często z możliwości robienia zdjęć, to szukając modeli z dobrym aparatem, to z całą pewnością możemy wybrać flagowe modele Samsung Galaxy S wyposażone w system operacyjny android. Doskonałą propozycją jest także najnowszy iPhone 14 w wersji Pro wyposażony w system operacyjny iOS i mający zachwycającą pojemność akumulatora. Nowoczesne smartfony z flagowych serii zachwycają wysokiej klasy technologią i jakością robionych zdjęć. W sklepach jednak możemy również znaleźć propozycje telefonów komórkowych, które są wyposażone w aparat tylny i przedni podobnej klasy, co najdroższe modele, ale wyposażone są np. w niższej klasy procesor, czy brakuje w nich dodatkowych udogodnień jak dual sim, czy możliwości ładowania indukcyjnego.

Dlatego wybierając nowy smartfon, warto wiedzieć, z których technologii najczęściej będziemy korzystać. Jeśli często udajemy się w podróż, to z całą pewność pojemność akumulatora będzie miała kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o funkcjonalność naszego urządzenia. Ponadto dla miłośników spędzania wolnego czasu przy grach mobilnych bardzo ważne będzie zwrócenie uwagi na pamięć RAM, która odpowiada za płynność działania używanych przez nas aplikacji. Nowoczesne smartfony będą jej mieć od 4 gb do nawet 18 gb, warto jednak pamiętać, że nie tylko pamięć RAM odpowiada za sprawność działania naszych gier na telefonie. Ważny jest także mocny procesor i w przypadku smartfonów działających na androidzie dobrym wyborem będzie Qualcomm Snapdragon, natomiast najnowsze iPhone’y używają Apple A15 Bionic.

Telefony dotykowe są często projektowane z myślą o konkretnym zastosowaniu i np. dla graczy ważna będzie również duża przekątna ekranu, natomiast dla miłośników tworzenia filmów, czy muzyki decydująca będzie zarówno pamięć wbudowana, jak i pojemność baterii. Dlatego szukając odpowiedniego modelu dla siebie, warto korzystać z wygodnych wyszukiwarek w sklepach internetowych, takich jak Media Expert, gdzie z łatwością wybierzemy zakres interesujących nas cen, marek oraz ilość pamięci ram, czy obecność takich technologii jak NFC https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony.

Smartfon do pracy – czytnik linii papilarnych i dual sim

Szukając telefonu komórkowego z dotykowym wyświetlaczem do pracy, warto zwrócić uwagę na siłę zabezpieczeń, które pozwolą nam chronić poufne dane. W kwestiach bezpieczeństwa liderem z całą pewnością są produkty marki Apple, w których system operacyjny zapewnia dużą ochronę przed zagrożeniami z sieci, dzięki dbałości producenta o sprawdzenie wszystkich aplikacji trafiających do sklepu. Ponadto najnowsze modele wyposażone są w wygodne czytniki linii papilarnych na ekranie dotykowym, co sprawia, że nie tylko zapewniają one bezpieczeństwo, ale pozwalają także szybko odblokować telefon. Co więcej, służbowy smartfon powinien być również wyposażony w funkcję dual sim, aby móc również korzystać ze swojego prywatnego numeru w czasie wolnym.

Artykuł sponsorowany