Connect with us

Rozmaitości

Nie tylko białe – jakie firany do salonu warto wziąć jeszcze pod uwagę?

Opublikowano

-

Firany to jeden z najważniejszych elementów w każdym pomieszczeniu, który w dużej mierze determinuje jego estetykę oraz funkcjonalność. Znalezienie dobrych firan wbrew pozorom nie jest jednak łatwym zadaniem, bowiem na rynku jest tak duży wybór, że dokonanie zakupu nierzadko stanowi poważną zagwozdkę. Choć większość osób sądzi, że najlepszym wyborem są standardowe, jednokolorowe firany utrzymane w białej kolorystyce, to w rzeczywistości istnieje wiele ciekawych alternatyw
Fot. mat. reklamodawcy

Fot. mat. reklamodawcy

Jakie firany kupić do salonu?

Większość osób sądzi, że najlepszym wyborem do salonu są białe firany, które nie mają dodatkowych zdobień. Choć spektrum ich zalet jest bardzo szerokie i rzeczywiście pasują do niemal każdej aranżacji, to w rzeczywistości świetnym wyborem są także kolorowe produkty wzbogacone o dodatkowe wzory. Osoby, które nie przepadają za białą barwą, mogą postawić na beżowe bądź brązowe firany. Dodadzą one do wnętrza spokoju i harmonii, a także sprawią, że pomieszczenie stanie się o wiele bardziej przytulne.

Zwolennicy awangardowego wystroju mogą natomiast postawić na firany o intensywnych odcieniach. W tej roli dobrze sprawdzają się czerwone bądź zielone produkty. Za ich pomocą salon stanie się o wiele bardziej wyrazisty, a urok okien zostanie bonusowo podkreślony. Przy wyborze idealnego koloru firan do salonu warto więc brać pod uwagę przede wszystkim swoje preferencje. Jeżeli lubisz klasyczne akcesoria, to najlepiej postawić na jednokolorowe, stonowane firany. Jeśli natomiast szukasz nieoczywistych rozwiązań, to kapitalnym wyborem powinny być produkty o intensywnych barwach, posiadające dodatkowe wzory bądź zdobienia.

Fot. mat. reklamodawcy

Fot. mat. reklamodawcy

Wybór idealnego koloru firan do salonu

Przy wyborze odpowiedniego koloru firan do salonu warto brać pod uwagę nie tylko swój gust, ale również funkcjonalność danego przedmiotu. W tym celu należy przeanalizować poziom przepuszczalności światła. Jaśniejsze produkty w tym aspekcie spisują się o wiele lepiej, gdyż za ich pomocą naturalne światło bez problemu wpada do wnętrza mieszkania. Miłośnicy jasnych salonów powinni więc stawiać na białe, żółte bądź beżowe firany. Jeżeli natomiast nie przepadasz za zbyt dużą ilością światła w pomieszczeniu, to lepiej spiszą się czerwone, fioletowe czy czarne firany. Przy wyborze idealnego koloru przydatne jest także przeanalizowanie ogólnego wyglądu pomieszczenia. Firany powinny bowiem pasować do danego stylu, gdyż w przeciwnym razie mogą one zaburzać estetykę i wprowadzać niechciany nieład. Warto pamiętać o tym, że nie każdy kolor pasuje do wszystkich wnętrz, dlatego więc przed dokonaniem zakupu należy upewnić się, że dany odcień prawidłowo spełni swoje funkcje.

Na co zwracać uwagę przy wyborze firan?

Głównym czynnikiem, jakim powinieneś się kierować przy wybieraniu firan, są oczywiście aspekty wizualne i ich kolorystyka. Dokonując zakupu, warto także wziąć pod uwagę rodzaj materiału oraz długość danego produktu. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że firanki mogą być zrobione nie tylko z woalu, ale również z tiulu czy żakardu. Przed wybraniem idealnej oferty przydatne jest także przeanalizowanie jej ceny i upewnienie się, że jest ona adekwatna do jakości, żywotności oraz wyglądu danego przedmiotu. Jeżeli solidne firany znajdują się w orbicie Twoich zainteresowań, to sprawdź oferty znajdujące się na stronie: https://www.eurofirany.com.pl/sklep-online/firany-do-salonu-1118.

Artykuł sponsorowany