Connect with us

Rozmaitości

Odzież dziecięca na każdą porę roku – jak nie wydawać fortuny, kupując w second handach?

Opublikowano

-

Każdy rodzic wie, że odzież dla dzieci to nie lada wydatek. W ciągu roku trzeba kupić kilka kompletów ubrań, aby dziecko było zawsze odpowiednio ubrane w zależności od pory roku. Jednak, jak to zrobić, bez wydawania fortuny? Rozwiązaniem może być kupowanie ubrań w second handach BIGA. Oto kilka porad, jak kupować odzież dziecięcą przez cały rok i nie wydawać na to zbyt wiele pieniędzy
Fot. mat. reklamodawcy

Fot. mat. reklamodawcy

Planuj zakupy

Przede wszystkim warto planować zakupy. Zastanów się, jakich ubrań potrzebuje Twoje dziecko i w jakim rozmiarze.

Zanim wyjdziesz na zakupy, zastanów się, jak twoja pociecha spędza najczęściej czas i czy przebywa długo poza domem. Przemyśl, jakie ubrania będą odpowiednie na tę i nadchodzącą porę roku, jakie rozmiary będą potrzebne i na jakie okazje poszukujesz nowej odzieży.

Należy także dokładnie sprawdzić, co dziecko już posiada w szafie. W ten sposób Twoje zakupy będą bardziej przemyślane, a Ty unikniesz kupowania niepotrzebnych rzeczy.

Szukaj okazji

W second handach często można znaleźć ubrania w bardzo dobrym stanie. Szukaj okazji i nie bój się prosić sprzedawcy o ewentualny rabat. Często można wynegocjować obniżkę ceny, zwłaszcza jeśli kupujesz więcej niż jedną rzecz.

Aby znaleźć najlepsze okazje w second handach, należy dać sobie czas i cierpliwie szukać. Ten, kto wie, czego suka, szybciej znajdzie pasujące ubrania. Przy odrobinie szczęścia można skompletować szafę dziecka na cały rok za grosze, kupując ubrania zgodne z aktualnymi trendami.

Warto też szukać ubrań dla dzieci na aukcjach internetowych i w aplikacjach umożliwiających sprzedaż i zakup odzieży z drugiej ręki.

Wybieraj uniwersalne wzory i kolory

Podczas poszukiwań idealnej odzieży dziecięcej w second handach, warto wybierać uniwersalne wzory i kolory. Takie ubrania można nosić przez wiele sezonów, a dziecko będzie wyglądało modnie i elegancko. Jakie kolory można zaliczyć do uniwersalnej palety barw, która sprawdzi się niezależnie od aury za oknem? Przede wszystkim to takie odcienie, jak: mocna zieleń, róż, czerwień i nasycony niebieski.

Sprawdzaj stan ubrań

Przed zakupem warto dokładnie obejrzeć ubrania i sprawdzić ich stan. Upewnij się, że nie mają plam ani dziur, suwaki działają, a guziki są mocno przyszyte. W ten sposób unikniesz kupowania rzeczy, które są już podniszczone.

Kupując ubrania w second handzie, należy sprawdzić, czy są one wystarczająco wygodne, czyli czy nie są zbyt ciasne lub zbyt luźne dla dziecka. Dobrze jest także upewnić się, czy ubrania są wystarczająco czyste i czy nie mają żadnych plam lub zabrudzeń.

Poleca się także zerknąć na metkę i sprawdzić, czy odzież jest wykonana z materiałów odpowiednich dla dziecka. Jakie konkretnie są to materiały?

  • Bawełna, która jest miękka i przyjazna dla skóry, zapewnia dobrą wentylację i jest łatwa w pielęgnacji.
  • Len, naturalny materiał, który jest przewiewny i odporny na bakterie oraz grzyby. To najlepszy wybór dla dzieci z alergiami lub wrażliwą skórą.
  • Poliester, czyli tkanina, która budzi nieco kontrowersji. Z jednej strony poliester nie przepuszcza łatwo powietrza, co obniża komfort użytkowania wykonanych z niego ubrań. Z drugiej strony dzięki temu, że jest to produkt syntetyczny, odznacza się trwałością i łatwością w pielęgnacji. Wybór, czy sięgnąć po poliestrową odzież zależy już od indywidualnego gustu i przekonań rodzica.
  • Polar, syntetyczny materiał, który jest miękki i ciepły. Jest dobrym wyborem dla dzieci na chłodniejsze pory roku.

Kupuj w sezonie wyprzedaży

Sezon wyprzedaży to najlepszy czas, aby w second handach znaleźć bardzo dobry towar w atrakcyjnych cenach. Sprawdzaj, kiedy sklepy z odzieżą z drugiej ręki znajdujące się w Twojej okolicy organizują wyprzedaże i planuj swoje zakupy ubrań dziecięcych na ten termin.

Kupowanie odzieży dziecięcej w sklepach z ubraniami z drugiej ręki może być bardzo korzystne finansowo. Planuj zakupy, szukaj okazji oraz wybieraj uniwersalne wzory i kolory. Dzięki temu Twoje dziecko będzie zawsze odpowiednio ubrane, a Ty nie wydasz na to zbyt wiele pieniędzy.

Artykuł sponsorowany