Connect with us

Rozmaitości

Pożyczki bez zaświadczeń – na jakich zasadach są przyznawane?

Opublikowano

-

Jeśli zastanawiasz się, czy jest możliwe wzięcie pożyczki bez zaświadczeń, to dobrze trafiłeś. Spróbujemy wyjaśnić, na czym konkretnie polega ta oferta. Czy rzeczywiście można pożyczyć pieniądze bez dodatkowej weryfikacji dochodu?

Jak wygląda weryfikacja klienta przy pożyczkach bez zaświadczeń?

Otrzymanie kredytu w banku bez zaświadczeń zwykle graniczy z cudem. W tym przypadku podstawą jest posiadanie zdolności kredytowej. Na nieco łagodniejsze kryteria można liczyć w firmach pozabankowych. Proces weryfikacji klienta przebiega zdecydowanie szybciej. Co więcej, większość pożyczek jest udzielana przez Internet. Należy jedynie wypełnić wniosek online. Przy wypełnieniu formularza o pożyczkę najczęściej trzeba podawać informacje o uzyskiwanych dochodach. A jednak możliwe jest otrzymanie pożyczki bez zaświadczeń. Potencjalny pożyczkobiorca nie będzie musiał dostarczać masy dokumentów potwierdzających źródło dochodu wraz z zarobkami. Czasami wystarczy zwykłe oświadczenie o uzyskiwanych dochodach. Klienci mogą natomiast zostać zweryfikowani w bazach dłużników, m.in. w BIK i BIG. Jest to konieczne do sprawdzenia ich wiarygodności finansowej. Każda instytucja rządzi się swoimi prawami, stąd też nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak dokładnie będzie wyglądać taka weryfikacja.

Kto może sięgnąć po pożyczki bez zaświadczeń?

Każdy, kto spełni podstawowe warunki konkretnej instytucji i kto akurat potrzebuje dodatkowych środków. Pożyczka bez zaświadczeń jest jednak szczególnie polecana kilku grupom osób. Są to:

  • osoby pozostające chwilowo bez stałego źródła dochodu,
  • zarejestrowani w Urzędzie Pracy,
  • studenci,
  • klienci pracujący dorywczo,
  • emeryci, renciści,
  • osoby utrzymujące się ze świadczeń socjalnych.

Jak wnioskować online?

Pożyczkę bez zaświadczeń można uzyskać całkowicie przez Internet. Nie musisz zatem wychodzić z domu, jeśli szybko potrzebujesz dodatkowej gotówki. Do wypełnienia formularza o pożyczkę będzie Ci potrzebny przede wszystkim dowód osobisty. Dodatkowo należy posiadać konto w banku oraz adres e-mail. Bez obawy ­– formalności zostały ograniczone do minimum. Po wypełnieniu wniosku kolejnym krokiem jest weryfikacja tożsamości klienta. Najczęściej stosowaną metodą jest przelew bankowy na symboliczną kwotę wysyłany przez pożyczkobiorcę na konto wybranej instytucji. Innym sposobem jest weryfikacja telefoniczna podczas rozmowy z konsultantem firmy pożyczkowej. Coraz częściej parabanki korzystają również z nowoczesnych aplikacji sprawdzających. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, a Twój wniosek o pożyczkę zostanie zaakceptowany, możesz spodziewać się przelewu na swoim rachunku.

Na co zwrócić uwagę przeglądając oferty?

Przy pożyczaniu pieniędzy bardzo ważne jest umiejętne dopasowanie oferty do swoich bieżących potrzeb. Propozycje pożyczki bez zaświadczeń możesz sprawdzić na https://super-pozyczka.pl/pozyczki-bez-zaswiadczen/. Oferty na rynku ciągle się zmieniają, dlatego dobrze mieć dostęp do aktualnych rankingów. Do tego istotne jest, aby zweryfikować wiarygodność instytucji pożyczkowej jeszcze przed zaciągnięciem zobowiązania. Korzystając z porównywarek pożyczek pozabankowych możesz mieć pewność, że są to legalne źródła finansowania. Dzięki temu zadbasz o bezpieczeństwo swoich finansów. Przeglądając oferty pożyczki bez zaświadczeń warto również zerknąć na maksymalną kwotę do zaciągnięcie oraz okres spłaty. Niektóre firmy pozabankowe przygotowały też promocję dla nowych klientów. Jest to zawsze jakaś dodatkowa korzyść dla konsumenta.

Materiał partnera

Reklama