Connect with us

Rozmaitości

Samsung QLED do 7000 zł – na co zwrócić uwagę?

Opublikowano

-

Doskonała jakość obrazu, precyzyjne przedstawianie najdrobniejszych detali, jasne, nasycone kolory – brzmi jak opis telewizora idealnego? Dbałość o dopracowane wrażenia wizualne jest priorytetem dla wielu topowych producentów RTV. Tak właśnie jest w przypadku Samsunga. W ofercie tej marki znajdziemy telewizory QLED – czym różnią się one od telewizorów LED? Szczegółowo odpowiemy na to pytanie w artykule, wskazując najciekawsze modele w budżecie do 7000 zł
Samsung qLED Fot. mat. reklamodawcy

Samsung QLED Fot. mat. reklamodawcy

Co to jest QLED i dlaczego warto wybrać taki telewizor?

Obecnie standardem są telewizory LED. Oznacza to, że do podświetlania matrycy, czyli najważniejszej części telewizora odpowiadającej za obraz, są używane diody LED. W przypadku QLED do gry wchodzi technologia kropek kwantowych – stąd też nazwa: quantum dot light-emitting diode. Są one różnej wielkości, rozmieszczone na specjalnej folii. Po co? By filtrować niebieskie światło tak, aby stworzyć wiązkę o specyficznym widmie emisyjnym. Po przejściu przez filtry uzyskamy bardzo nasycone, czyste kolory podstawowe RGB.

Ludzkie oko odbiera wtedy kolory jako naturalne, soczyste, wspaniale się prezentujące. Nic więc dziwnego, że filmy przyrodnicze, podróżnicze, a także transmisje sportowe prezentują się znacznie lepiej na telewizorach QLED. Ze względu na wysoką jasność panelu to także dobry wybór, gdy szukamy telewizora dla graczy.

Jak widać, jest to inwestycja, którą warto rozważyć, bo może przynieść doznania wizualne zupełnie nowej jakości.

Od technologii QLED należy odróżnić OLED, gdzie mamy do czynienia z organicznymi diodami LED, które same w sobie są źródłem światła, które nie wymagają dodatkowego podświetlenia. OLED, w odróżnieniu od QLED pozwala osiągnąć prawdziwie głęboką, nieprzeniknioną czerń.

Czy to poważna wada telewizorów QLED? Nie do końca – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, w topowych modelach znajdziemy wiele zaawansowanych technologii optymalizacji obrazu.

Nie ulega wątpliwości, że telewizory QLED przypadną do gustu wymagającym użytkownikom. Na jaki wydatek trzeba się przygotować? Budżet 7000 zł da szerokie pole wyboru. Można wybierać w takim przedziale cenowym nawet bardziej innowacyjne i ciekawsze wizualnie sprzęty z oferty marki, jak telewizory The Frame czy The Serif. Pora przyjrzeć się im bliżej.

Samsung QLED do 7000 zł – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Aby znaleźć dopasowany do swoich potrzeb telewizor, warto dokładnie przeczytać specyfikację, zwracając uwagę na kluczowe parametry. Warto zaznaczyć, że wszystkie telewizory Samsung QLED łączy system operacyjny Tizen, przez wielu uważany za przejrzysty i łatwy w nawigacji. Co wziąć pod uwagę przy sprzętach QLED, porównując poszczególne modele? Oto nasza lista!

  • Przekątna – zwykle im większa, tym większa też cena. Dobrze wybrać taką wielkość telewizora, która dobrze wkomponuje się do przestrzeni salonu.
  • Rozdzielczość – zwykle jest to 4K UHD.
  • Technologie optymalizacji obrazu i dźwięku – mogą poprawiać kontrast, tworzyć dodatkowe tryby korzystania z telewizora przeznaczone do odtwarzania określonych rodzajów treści.
  • Liczba i rozmieszczenie złączy – by łatwo podpiąć dodatkowe urządzenia, na przykład konsolę.
  • Częstotliwość odświeżania, HDMI 2.1 – jeśli zależy nam na telewizorze do gier.
  • Design – telewizor to nie tylko centrum domowej rozrywki, może być również dekoracją. Nie warto pomijać walorów estetycznych urządzenia przy ostatecznym wyborze.

Telewizory Samsung QLED w sklepie MediaMarkt to sporo modeli do wyboru. Na który się zdecydować? W budżecie 7000 zł mamy wiele możliwości! Przed dokonaniem zakupu można sprawdzić również recenzje użytkowników.

Artykuł sponsorowany