Connect with us

Rozmaitości

Skorzystaj z ubezpieczenia online i jedź na urlop

Opublikowano

-

Polacy chętnie wykupują ubezpieczenie mieszkania, polisy na życie czy też OC pojazdu. Wiele z tych ofert w pewien sposób wymuszonych jest przez banki, przepisy czy też określoną działalność. Jeszcze nie do końca widzimy sens, by sięgać po specjalistyczne produkty ubezpieczeniowe, choć praktyka pokazuje, że los jest nieobliczalny i dodatkowa ochrona przydaje się wówczas, gdy tego będziemy najmocniej potrzebować. Obecnie polisę można wykupić przez Internet, a ubezpieczenie mieszkania czy najtańsze OC są na wyciągnięcie ręki. Jeśli dobrą motywacją, by się zabezpieczyć, jest lato i wyjazd wakacyjny, nie zwlekaj i kup ubezpieczenie, a będziesz odpoczywać w spokoju

Czy warto mieć ubezpieczenie mieszkania i polisę na życie?

Sama decyzja, które ubezpieczenie będzie najlepsze, jest dość trudna, ponieważ konkretne polisy różnią się od siebie przede wszystkim cenami i zapisami umowy. Wiele różnych firm decyduje się świadczyć usługi tego typu, więc zawsze należy sprawdzać, co podpisujemy. Bardzo atrakcyjnym narzędziem są różnego rodzaju rankingi czy porównywarka ubezpieczeń https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-na-zycie/0.html, które pozwalają szybko zweryfikować, jaka oferta jest najatrakcyjniejsza w danym momencie. Nie chodzi tylko o wysokość składki. Konkretny rodzaj ubezpieczenia to bezpieczeństwo twoje i bliskich, a także ochrona majątku – tego ruchomego i nieruchomości i na przykład upraw. Porównywarka ubezpieczeń jest dostępna online i po wpisaniu podstawowych parametrów otrzymasz oferty różnych firm. Tym samym będzie ci łatwiej dokonać selekcji, aby zapoznać się ze szczegółowymi warunkami. Online można również znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Praktyka pokazuje, że w ten sposób znajduje się także inne ubezpieczenia, ponieważ często przy zakupie większego pakietu możesz zaoszczędzić.

Porównywarka ubezpieczeń – pomoże znaleźć najlepszą opcję

Indywidualne ubezpieczenia na życie to inwestycja w przyszłość i ochrona, jakiej potrzebujesz. Może być związana z pracą, dodatkową emeryturą, zabezpieczeniem dzieci czy też wakacyjnymi aktywnościami. Z pewnością ubezpieczenie pozwoli spać spokojnie, spełniać marzenia, a także zapewni poczucie bezpieczeństwa. A są to rzeczy niepoliczalne. Wybierając ubezpieczenia, nie warto natomiast sugerować się ceną, choć pewnie właśnie ten aspekt będziemy brać pod uwagę, analizując rankingi. Z zasady polisa powinna zapewniać taki zakres ochrony, który będzie najlepiej odpowiadają na potrzeby klientów. Chodzi przede wszystkim o te sytuacje, jakich się najbardziej obawiamy. Warto również przy podpisywaniu umowy http://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/wyplata-z-ubezpieczenia-na-zycie-w-pzu/233.html zastanowić się także, kogo chcemy zabezpieczenie i jak szerokiego ubezpieczenia będziemy potrzebować.

Ważne informacje w umowie ubezpieczenia

Przy wybieraniu ubezpieczenie na życie warto zwrócić uwagę na następujące aspekty:

– oblicz składkę – choć wybieranie polisy i kierowanie się jej ceną nie jest dobrym pomysłem, to jednak opłaty muszą być dostosowane do możliwości finansowych i nie mogą zbytnio obciążać domowego budżetu. Warto też pamiętać, że składki są ustalane indywidualnie w zależności od wielu czynników, więc, zanim zdecydujesz się kupić ubezpieczenie, skontaktuj się z doradcą poprzez naszą infolinię. Pod numerem telefonu dyżurują specjaliści i odpowiadają na często zadawane pytania.

– sprawdź sumę ubezpieczenia – to jest tak naprawdę insolacja o konkretnym zabezpieczeniu. Mówi o tym, na jakie pieniądze możemy liczyć po wypadku czy innym zdarzeniu, a także jaką kwotę dostaną bliscy po śmierci ubezpieczonego. Zastanów się więc, jakie sumy są optymalne i kup ubezpieczenie, które będzie ci pasować.

– oszacuj liczbę ubezpieczonych – zazwyczaj myślimy o ubezpieczeniu indywidualnym. Zdarza się jednak, że można również skorzystać z innych wariantów. Powodzeniem cieszą się ubezpieczenia rodzinne. Poza tym można do jednej polisy dobrać opcje. Takie warianty to NNW, OC czy Assistance.

– sprawdź czas trwania umowy – może być on określony w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Zawsze jednak ubezpieczenie musi być dopasowana do konkretnych potrzeb – na przykład do momentu przejścia na emeryturę, czasu usamodzielnienia się dzieci. Trzeba jednak pamiętać, że wiele polis automatycznie wygasa po osiągnięciu przez ubezpieczonego określonego wieku. Warunki możesz sprawdzić bez wychodzenia z domu na stronie internetowej. Jeśli chcesz też ubezpieczyć samochód czy mieszkanie, sprawdź zasady i wysokość składki oraz niezbędnie dokumenty.

– przeczytaj wyłączenia odpowiedzialności – są one zawarte w OWU i określają, w jakich sytuacjach nie będziemy mogli wypłacić świadczenia. Zanim podpiszesz umowę, sprawdź szczegółowe zapisy formularzy.

Polisy chronią życie, zdrowie, majątek, a także mogą zabezpieczać nas na wakacjach czy też w trakcie różnych aktywności w kraju i zagranicą. To szereg dopasowanych do potrzeb klientów opcji i każda z nich musi być dokładnie przemyślana. Zastanów się, kogo oraz co chcesz chronić i kup ubezpieczenie.

Źródło: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/

Artykuł sponsorowany