Connect with us

Rozmaitości

Śledzili cementowóz, bo myśleli, że to cysterna z paliwem. Głód benzyny w UK

Opublikowano

-

Po brexicie Wielką Brytanię trapi brak kierowców zawodowych. To pociągnęło za sobą problemy z dostawami na stacje paliw. Benzyna jest teraz na Wyspach produktem poszukiwanym do tego stopnia, że kierowcy tropili cementowóz w nadziei, iż to cysterna z paliwem…
Ciężarówka Johny Andersona, którą kierowcy w UK wzięli za cysternę z paliwem. Źródło: John Anderson/BBC

Ciężarówka Johny’ego Andersona, którą kierowcy w UK wzięli za cysternę z paliwem. Źródło: Johny Anderson/BBC

Problem z dostawami paliwa w Wielkiej Brytanii osiąga takie rozmiary, że rząd uspokajał już kierowców i prosił, by nie tankowali na zapas. Ci jednak wciąż jak kania dżdżu pragną benzyny.

Paliwo stało się tak poszukiwanym towarem, że kilkudziesięciu kierowców jechało niedawno za ciężarówką przewożącą cement. Historię pokazało BBC.

Kierowca ciężarówki wiozącej beton, Johny Anderson, w pewnym momencie zauważył na drodze coś dziwnego. Na dwupasmowej drodze jechało za nim kilkadziesiąt samochodów osobowych i nikt go nie wyprzedzał. – Kiedy w końcu skręciłem w lewo w drogę, która prowadziłaby  do wjazdu na plac budowy, wszystkie te samochody skręciły ze mną w lewo – opowiadał BBC.

Gdy zatrzymał się, usłyszał klakson samochodu za nim. Wysiadł, bo myślał, że może coś z jego samochodu odpadło. Tymczasem pierwszy kierowca z kolejki samochodów za nim, odkręcił szybę i zapytał… na jaką stację benzynową wiezie paliwo. Kiedy wyjaśnił, że wozi cement, a nie benzynę, kierowcy mieli pretensje: „Mogłeś się zatrzymać i powiedzieć nam, że to nie cysterna!” – denerwowali się. Zdaniem Andersona byli przerażeni i wypytywali go, gdzie jest najbliższa stacja benzynowa.

ai