Connect with us

Rozmaitości

Sposoby zabezpieczenia hal magazynowych

Opublikowano

-

Powierzchnie magazynowe przyciągają uwagę włamywaczy. Odstraszenie niepożądanych gości to jeden z celów stosowania zabezpieczeń mechanicznych, elektronicznych oraz wizyjnych. Jakie sposoby wykorzystać, by stworzyć optymalną ochronę dla cennych towarów i maszyn?

Fot. mat. reklamodawcy

Solidne ogrodzenie i montaż drzwi antywłamaniowych

Łatwym łupem dla złodziei są obiekty znajdujące się na otwartych przestrzeniach. Dlatego magazyn – nawet ten o niewielkich rozmiarach – warto oddzielić solidnym ogrodzeniem oraz wysoką bramą wjazdową. Kolejny krok to zaprojektowanie otworu drzwiowego wyposażonego w przegrodę antywłamaniową. To najczęściej drzwi stalowe ze wzmocnioną ościeżnicą i kilkoma zamkami. Ich sforsowanie bez zastosowania ciężkich i głośnych narzędzi jest bardzo trudne.

Ochrona magazynów przez plomby zabezpieczające

Powstrzymanie intruzów obejmuje też wykorzystanie nowoczesnych, ale prostych w działaniu akcesoriów. Plomby zabezpieczające zaliczają się właśnie do tego typu produktów. To niewielkie, najczęściej plastikowe lub metalowe elementy stosowane dla ograniczenia dostępu nieupoważnionym osobom. Ich zerwanie pozostawia trwały ślad i nie da się ich ponownie założyć bez dostrzeżenia uszkodzenia. Odstraszają potencjalnych złodziei również swoją odpornością na zniszczenie. Dotyczy to zwłaszcza plomb zabezpieczających wykonanych w formie metalowych linek.

Inne modele, np. wyposażone w czujniki i sterowane zdalnie aktualnie informują ochronę o pojawieniu się intruza. Jeśli zerwie on plombę, przez co dojdzie do jej uszkodzenia, natychmiast przekazuje ona sygnał do odpowiednich służb. Takie zabezpieczenia są coraz częściej dostrzegane w halach magazynowych i obiektach do składowania i przechowywania cennych materiałów.

Pozostałe metody ochrony hal magazynowych

Oczywiście w zestawieniu o sposobach zabezpieczania mienia nie sposób zapomnieć o systemach monitorujących. Każde drzwi i przegrody z możliwością przejścia powinny być pod stałą kontrolą ochrony. Do tego mogą posłużyć kamery śledzące obraz na bieżąco lub reagujące na ruch w monitorowanym obszarze.

Wraz z montażem urządzeń wizyjnych stosuje się również dodatkowe czujniki podczerwieni. Są wrażliwe na ruch w wyznaczonych strefach i połączone z systemem sygnalizacyjnym. Zintegrowanie obu elementów ochrony hal magazynowych i dodanie do nich elementów emitujących dźwięk szybko odstrasza niepowołane osoby.

Formy ochrony stref magazynowych – wnioski

Zastrzeżona strefa magazynowa powinna być zabezpieczona w sposób widoczny, niezawodny i wieloetapowy. Nie powinno się stawiać tylko na jeden model ochrony, ale zintegrować ze sobą ich kilka. To zapewni najlepsze rezultaty w kontekście zabezpieczenia przed nieautoryzowanym dostępem. Przy tym ważne jest, by skorzystać z niezawodnych urządzeń i akcesoriów ograniczających. Pomogą łatwiej monitorować okolicę, odstraszać intruzów i szybko sygnalizować uprawnione osoby o próbie manipulacji.

Wybieraj asortyment spośród renomowanych producentów od ochrony mienia. Taka praktyka zapewni bezpieczeństwo Twojemu magazynowi.

Zapoznaj się z wyjątkową ofertą plomb zabezpieczających na stronie: https://plomby.biz/kategoria-produktu/plomby-zabezpieczajace/

Artykuł sponsorowany

Reklama