Connect with us

Filmy

Na ekspresówce podjechał do zderzaka i mrugał. Do zderzaka grupy SPEED

Opublikowano

-

52-latek kierujący jeepem uważał, że może pędzić po S7 i światłami „nakazywać” ustępowanie mu z drogi. Jeden pojazd mu „ustąpił” i pojechał za nim. To była grupa SPEED. Dali mu 24 punkty karne za jednym zamachem

Policjanci z grupy SPEED z Elbląga 25 września patrolowali trasę S7 nieoznakowanym radiowozem. W miejscowości Sople podjechał do nich kierowca jeepa. 52-latek mrugał światłami, żeby mu ustąpili, bo on chce jechać szybciej – a odbywało się to już przy prędkości 150 km/h (dopuszczalna prędkość na drodze ekspresowej w Polsce wynosi 120 km/h).

Policjanci mu ustąpili, następnie pojechali za nim i zmierzyli jego prędkość. Jechał 218 km/h.

52-latek dostał w sumie trzy mandaty. Za przekroczenie prędkości o 98 km/h dostał 15 punktów karnych i 2,5 tys. zł mandatu. Za niezgodne z prawem użycie świateł drogowych otrzymał 200 zł i kolejne 4 punkty karne. Za niezachowanie bezpiecznego odstępu ukarali go jeszcze dodatkowymi 300 zł oraz 5 punktami karnymi.

W sumie mężczyzna dostał więc grzywny na 3 tys. zł i 24 punkty karne. A to oznacza, że wystarczy jeszcze jeden punkt w ciągu dwóch lat, by musiał udać się na egzamin sprawdzający kwalifikacje do prowadzenia pojazdów (punkty karne kasują się obecnie po dwóch latach od zapłacenia mandatu).

ai