Connect with us

Kronika wypadków

Wjechał w rowerzystę i uciekł. Poszkodowany to dziennikarz TVP. Policja ma już sprawcę

Opublikowano

-

Dziennikarz TVP z Poznania jechał rowerem, gdy wjechał w niego kierowca. Został poważnie ranny. Młody kierowca uciekł z miejsca wypadku. Jednak policja już go zatrzymała. – Ocalił mnie kask – mówi brd24.pl Krzysztof Czub, który w ciąż przebywa w szpitalu
Krzysztof Czub ma złamanych 11 żeber. Przebywa w szpitalu. Fot. arch. prywatne

Krzysztof Czub ma złamanych 11 żeber. Przebywa w szpitalu. Fot. arch. prywatne

Dziennikarz TVP Poznań, Krzysztof Czub trenował wczoraj na swoim sportowym rowerze. Jechał gminną drogą w Wysocku Wielkim. To miejsce lubiane przez kolarzy – są podjazdy, na których można poćwiczyć. Trening Czuba zakończył się jednak tragicznie. Uderzył w niego kierowca samochodu osobowego. Nadjechał zza pleców rowerzysty.

– Niewiele z tego pamiętam poza tym, że wyleciałem w powietrze, uderzyłem w zaparkowany samochód i upadłem na jezdnię – opowiada Czub. – Potem pamiętam jeszcze tylko krzyki ludzi… Krzyczeli, że ktoś mnie uderzył, że uciekł, że trzeba zabezpieczyć monitoring. Świadkiem wypadku był radny powiatowy Mateusz Kołeczko, ratownik medyczny i to on udzielał mi pomocy. Jestem mu za to bardzo wdzięczny.

Dziennikarz został przewieziony do szpitala. Doznał poważnych obrażeń. – Wczoraj było dużo nerwów, bo trudno mi się oddychało. Na szczęście okazało się, że płuca mam nieuszkodzone. Na pewno złamanych mam 11 żeber. I mam nadzieję, że to już wszystko – relacjonuje poszkodowany. Uważa, że ocalił życie dzięki nowemu kaskowi rowerowemu. – Tak się złożyło, że akurat pierwszy raz założyłem całkiem nowy kas. Dyskutowałem wcześniej właśnie z kuzynem, że te rzeczy też się starzeją, materiał się zmienia, więc raz na jakiś czas trzeba wymienić ochronę głowy. Zrobiłem to. Nie chcę myśleć, co mogło się stać, gdybym kasku nie miał.

Kierowca nie zatrzymał się po wypadku. Świadkom trudno było nawet określić auto osobowe, którym się poruszał. Mówili, że było podobne do toyoty yaris.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zadziałali jednak błyskawicznie. Zabezpieczyli nagrania. I dziś rano funkcjonariusze z wydziału kryminalnego  zidentyfikowali kierowcę który wczoraj potrącił Krzysztofa Czuba. Mężczyzna został zatrzymany. Ma 25 lat pochodzi z powiatu ostrowskiego.

luz