Connect with us

Redakcja

brd24.pl to pierwszy w polskim internecie portal informacyjny dotyczący szeroko rozumianego bezpieczeństwa ruchu drogowego tworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy, którzy pracowali w największych polskich mediach.

Zależy nam na tym, żeby na brd24 kreować mądrą dyskusję na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, dzięki rzetelnym informacjom, poszerzonym analizom oraz upowszechnianiu wyników badań naukowych.

nagroda_szpara

 

 

Portal został nagrodzony prestiżową branżową nagrodą
„Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”
w kategorii „Media Roku 2016” przyznawaną przez
stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.


Kontakt

redakcja@brd24.pl

 

Zespół redakcyjny

Łukasz ZboralskiŁukasz Zboralski
Redaktor naczelny

e-mail: l.zboralski@brd24.pl

+48 530 160 516

Dziennikarz specjalizujący się w bezpieczeństwie ruchu drogowego i infrastrukturze. Pracował jako redaktor działu krajowego w dzienniku „Rzeczpospolita”. Wcześniej był redaktorem w dzienniku „Metro” i zastępcą szefa działu społecznego dziennika „Nowy Dzień”. Karierę zaczynał jako dziennikarz, a później redaktor naczelny tygodników „Czas Chełmna” i „Czas Świecia”. Doświadczenie dziennikarskie zdobywał w bydgoskim oddziale „Gazety Wyborczej”. Współtwórca polskich portali branżowych. Publikuje m.in. w tygodniku „Do Rzeczy”.

 

Wiesław Migdałek
dziennikarz

e-mail: w.migdalek@brd24.pl

W latach 2007-1011 jako pracownik Urzędu Marszałkowskiego zajmował się m.in. sprawami BRD w ramach Lubuskiej Rady BRD. Zainicjował wymianę informacji nt. działań BRD Lubuskie-Brandenburgia na różnych szczeblach służb operacyjnych, zmienił sposób działania Lubuskiej Rady BRD, organizując tematyczne zespoły robocze i nadzorując pilotażowy informatyczny system wielowymiarowych analiz danych BRD na podstawie danych z SEWiK dot. woj. lubuskiego. Obecnie jest kierowcą zawodowym w transporcie międzynarodowym.

 

Agnieszka Niewińska
dziennikarz

W mediach pracuje od 2007 r. Współpracowała m.in. z TVP i „Rzeczpospolitą”. Publikuje w tygodniku „Do Rzeczy”.

 

 

W portalu brd24.pl publikują także:

Tomasz ToszaTomasz Tosza

Zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie – w mieście, które konsekwentnie budowało bezpieczną infrastrukturę i w 2017 r. osiągnęło cel Wizji Zero: zero ofiar śmiertelnych wypadków drogowych

 

 

Wojciech Kotowski

Ekspert ds. prawnych aspektów wypadków drogowych, redaktor naczelny czasopisma Paragraf na drodze, członek Rady Naukowej miesięcznika Orzecznictwo Sądów Apelacyjnych oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Autor kilkudziesięciu publikacji książkowych: monografii oraz komentarzy do ustaw kodeksowych i pozakodeksowych oraz kilkuset publikacji prasowych: artykułów, glos i recenzji.

 

 

Wojciech LiederWojciech Lieder

Doktor nauk społecznych, Skandynawista. Zawodowo związany z sektorem AML jako analityk ds. przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu oraz analityk ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Specjalista ds. instrumentów pochodnych na rynkach pozagiełdowych. Ekspert Fundacji Naukowej Norden Centrum oraz Ośrodka Myśli Politycznej. Współpracownik MSZ. Nauczyciel akademicki w Instytucie Skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Obszar zainteresowań naukowo-badawczych obejmuje skandynawskie modele „welfare state” i implementowane przez nie polityki (w tym w szczególności podejście do kwestii bezpieczeństwa ruchu drogowego).