Connect with us

Pojazdy

Innowacyjne systemy bezpieczeństwa w nowych Toyotach

Opublikowano

-

Współczesna branża motoryzacyjna skupia się nie tylko na poprawie osiągów i komfortu jazdy, ale także na kwestiach bezpieczeństwa. Widać to szczególnie w przypadku Toyoty, która od lat pozostaje liderem nowatorskich rozwiązań w tej dziedzinie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o technologiach, w które wyposażone są nowe modele tego producenta, sprawdź nasz artykuł!
Fot. mat. reklamodawcy

Fot. mat. reklamodawcy

Nowa Toyota Corolla TS Kombi – bezpieczeństwo i komfort

W celu przybliżenia najnowszych systemów bezpieczeństwa, które są oferowane przez japońską markę, zdecydowaliśmy się na pokazanie ich na przykładzie paru wybranych modeli aut. Na pierwszy ogień idzie nowa Toyota Corolla TS Kombi.

Corolla w tej wersji wyposażona jest między innymi w system PCS (Pre-Collision System). Potrafi on wykryć potencjalne zagrożenia, które mogłyby skutkować kolizją i z wyprzedzeniem poinformować kierowcę o konieczności reakcji. Robi to przy pomocy alertu dźwiękowego i wizualnego. W razie potrzeby jest on nawet w stanie automatycznie zahamować, tak by wspomóc działania kierowcy.

Nowa Toyota Corolla TS Kombi jest też wyposażona w inteligentny tempomat adaptacyjny (iACC), który nie tylko pozwala na utrzymanie stałej prędkości, ale sam dostosowuje ją do sytuacji panującej na drodze oraz obowiązujących na niej ograniczeń. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, sprawdź www.toyota-poznan.pl/nowe-samochody/corolla-ts-kombi!

Nowa Toyota Yaris – jeszcze łatwiejsze manewrowanie

Podobnie zaawansowane rozwiązania stosowane są w najpopularniejszych miejskich modelach tego producenta. Nowa Toyota Yaris jest wyposażona między innymi w asystenta utrzymania pasa ruchu. Działa on w ten sposób, że monitoruje znaki poziome znajdujące się na jezdni, w tym linie wyznaczające tor jazdy i w razie potrzeby wykonuje delikatne manewry, tak by auto poza nie nie wykraczało. Włącza się między innymi wtedy, gdy kierowca nie sygnalizuje zamiaru skrętu poprzez użycia kierunkowskazu.

Nowa Toyota Yaris to także łatwiejsze parkowanie z kamerą cofania z liniami pomocniczymi. Monitorowanie tyłu auta wraz z informacjami bieżąco wyświetlanymi na ekranie, pozwala kierowcy na dużo precyzyjniejsze wykonanie manewru i zachowanie właściwego toru jazdy. System jest w stanie wykryć przeszkody, nawet jeśli te nie są widoczne w lusterkach samochodu.

Jeśli chcesz poznać kolejne rozwiązania, odwiedź www.toyota-poznan.pl/nowe-samochody/yaris.

Nowa Toyota Yaris Cross – jeszcze więcej udogodnień

Jazda autem może być jeszcze łatwiejsza dla tych, którzy zdecydują się na model Yaris w wersji Cross. W tym przypadku auto jest wyposażone w monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni, obejmujących całą przestrzeń wokół pojazdu. Dzięki temu żadna przeszkoda nie zostanie pominięta, a wykonanie wszystkich manewrów będzie znacznie bezpieczniejsze.

Nowa Toyota Yaris Cross ma także system BSM, który monitoruje obszary martwego pola w lusterkach i ostrzega przed pojazdami, które mogłyby znaleźć się poza obszarem widzenia kierowcy. Dzięki temu znacznie ogranicza ryzyko wystąpienia kolizji.

To tylko niektóre z zaawansowanych rozwiązań, jakie wykorzystuje nowa Toyota Yaris Cross. Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie www.toyota-poznan.pl/nowe-samochody/yaris-cross.

Artykuł sponsorowany

Reklama