Connect with us

Społeczeństwo

Policjanci zarekwirowali pijanemu kierowcy… karawan. Ciało musieli przełożyć

Opublikowano

-

Nietypowa interwencja na autostradzie A1. Kierowca był kompletnie pijany i trzeba było zabezpieczyć karawan na poczet przyszłej konfiskaty
Karawan zabezpieczony przez policję na autostradzie A1 Fot. Policja

Karawan zabezpieczony przez policję na autostradzie A1 Fot. Policja

27 kwietnia po godzinie 22 dyżurny radomszczańskiej komendy otrzymał informację, że kierujący volkswagenem jadąc autostradą A1 porusza się „wężykiem”. Po kliku minutach od zgłoszenia, policjanci ruchu drogowego zauważyli wymieniony pojazd poruszający się w kierunku Katowic. Mundurowi zatrzymali do kontroli volkswagena, za kierownicą którego siedział 37-letni mieszkaniec województwa podlaskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ten ma w organizmie 3 promile alkoholu.

W związku z koniecznością tymczasowego zajęcia pojazdu – na poczet konfiskaty – funkcjonariusze sprawdzili przestrzeń ładunkową auta. Okazało się, że to karawan i w środku znajduje się trumna z ciałem. Mundurowi zorganizowali transport zastępczy przez inną firmę pogrzebową. Następnie zabezpieczyli karawan do celów procesowych.

37-latkowi funkcjonariusze zatrzymali elektronicznie prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznym.

ai