Connect with us

Filmy

Skandaliczne zachowanie strażaków. Spychali rowerzystę z drogi

Opublikowano

-

Rowerzysta w Łodzi zamiast po drodze dla rowerów jechał po jezdni. To ta rozwścieczyło strażaków, że zepchnęli go wozem strażackim z drogi. To skandaliczne zachowanie, które mogło skończyć się ciężkim wypadkiem

Rowerzyści mają obowiązek korzystania z drogi dla rowerów, jeśli jest wyznaczona w ich kierunku ruchu. Taka droga była wyznaczona, jednak rowerzysta z Łodzi – publikujący filmy na YouTube pod pseudonimem „Łódzki rejestrator” – zamiast po drodze dla rowerów, poruszał się po jezdni. Nie ma wątpliwości, że popełnił wykroczenie.

Jednak reakcja na to wykroczenie w wykonaniu strażaków z zawodowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Łodzi, była skandaliczna. Najpierw przez otwarte okno strażacy wdali się w dyskusję z cyklistą. Jednak chwilę później usiłowali go staranować wozem strażackim i w ten sposób zmusić do wjechania na drogę dla rowerów. Rowerzysta został zepchnięty z jezdni. Takie zachowanie druhów było czymś zdecydowanie gorszym niż wykroczenie cyklisty.

Niestety, reakcje pod tym filmem wskazują, że zagrożenie życiu i zdrowiu człowieka spotkało się z aplauzem. To tylko część z wielu komentarzy pod tym filmem: „Brawo strażacy!”,; „Aż miło się ogląda… obejrzałem kilka razy… wypad z drogi!”;  „Od dzisiaj ten strażak jest moim idolem. Jak widać na filmie bohaterzy są wśród nas. :D”; „Brawo dla strażaka! Pokazał temu rowerzyście gdzie jest droga rowerowa”.

bz