Connect with us

Społeczeństwo

Pod patronatem brd24.pl: I Motocyklowy Kongres BRD już 22 września

Dwa panele o bezpieczeństwie, symulator wypadku, zderzeń czy dachowania – to program imprezy dla motocyklistów, która odbędzie się 22 września w Warszawie. Patronem medialnym wydarzenia jest brd24.pl

Opublikowano

-

Dwa panele o bezpieczeństwie, symulator wypadku, zderzeń czy dachowania – to program imprezy dla motocyklistów, która odbędzie się 22 września w Warszawie. Patronem medialnym wydarzenia jest brd24.pl

Motocykliści Fot. U.S. Air Force photo/Samuel King Jr.

Fot.. U.S. Air Force photo/Samuel King Jr.

W dwóch panelach dyskusyjnych uczestnicy I Motocyklowego Kongresu BRD będą analizować przyczyny i skutki zdarzeń z udziałem motocyklistów w Polsce, rozmawiać o współuczestnictwie w ruchu drogowym z kierowcami innych pojazdów i zastanawiać się nad istotnymi rozwiązaniami prawnymi mającymi poprawić bezpieczeństwo kierowców motocykli.

Uczestnicy poruszą też temat wpływu infrastruktury na bezpieczeństwo motocyklistów, będą rozmawiać m.in. o bezpiecznym ubiorze, doskonaleniu umiejętności, podnoszeniu wiedzy motocyklistów. Nie zabraknie też przykładów realizowanych w kraju projektów, które sprawiają, że jazda jednośladem jest bezpieczniejsza.

Kaskaderzy i jazda 3D

Na Kongresie poza udziałem w panelach dyskusyjnych motocykliści będą mogli skorzystać z części wystawienniczej. W jej ramach przewidziano m.in. kaskaderską symulację wypadku drogowego z udziałem motocyklisty, symulator dachowania, zderzeń, jazdy 3D czy prezentację służb zaangażowanych w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na polskich drogach.

Impreza odbędzie się 22 września 2018 r. w Warszawie przy ul Powstańców Śląskich 127 w siedzibie Automobilklubu Polskiego. Start o godz. 11. Chętnych do udziału w panelach dyskusyjnych, ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy. Zgłoszenie należy przesłać do 10 września na adres e-mail: motoreakcja@brd.org.pl. Udział w części wystawienniczej nie trzeba zgłaszać.

Organizatorami imprezy są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Infrastruktury, Krajowe Centrum BRD.
Portal brd24.pl objął imprezę patronatem medialnym.

AN

plakat-jpg-kongresu