Connect with us

Pojazdy

Wymarzony samochód? Taniej można go kupić z USA

Opublikowano

-

Sportowa bryka? Wygodny pickup? A może muscle car czy klasyczny model? Amerykańska motoryzacja wciąż jeszcze oferuje więcej niż europejska. Takie używane auto można sprowadzić z USA czy Kanady o wiele taniej niż odkupować je w kraju. I Polacy sprowadzają coraz więcej takich samochodów. Są też już fachowcy na rynku, którzy w tym pomagają
Ford Mustang GT Coupe 2015 r. Fot. Flickr/Cars Down Under/CC BY 2.0 DEED

Ford Mustang GT Coupe 2015 r. Fot. Flickr/Cars Down Under/CC BY 2.0 DEED

Import – to wciąż najpoważniejsze źródło samochodów, które są rejestrowane w Polsce. A ponieważ jesteśmy coraz zamożniejszym krajem, to rodacy szukają na zagranicznych rynkach coraz ciekawszych modeli. I bardzo często spoglądają w kierunku amerykańskiej motoryzacji.

Import aut z USA rozwija się dynamicznie. Duże silniki, wielka moc, ciekawe sylwetki karoserii – to sprawiało, że nad Wisłę zaczęło trafiać dużo samochodów ze Stanów Zjednoczonych. Przez trzy lata (2019-2021) do Polski zaimportowano – według danych IBRIS Samar – blisko 100 tysięcy samochodów z USA.

Tendencja wciąż jest rosnąca. Auta z USA coraz częściej trafiają na polskie drogi. Jak wyliczono na podstawie danych z CEPiK, tylko w ubiegłym roku Polacy sprowadzili auta ze Stanów w niebagatelnej liczbie 40 tys. sztuk. Tym samym import aut z USA zwiększył się rok do roku aż o 6 proc.

Auta z USA. Top 3 marek, które sprowadzają Polacy

Z ubiegłorocznych danych wynika, że Polacy kochają przede wszystkim Fordy Mustangi. To oznacza, że legenda motoryzacji nad Wisłą wciąż jest żywa. To auto, które jest ikoną – nikt nie pozostaje bierny, gdy na ulicy usłyszy ryk tego silnika. Głównie sprowadzano do nas modele z rocznika 2015. Dlaczego Mustang? Bo ten model Forda – czasem lekko uszkodzony w kolizji – można zaimportować z USA za naprawdę niewielkie pieniądze. Naprawy też nie pochłaniają fortuny i potem można cieszyć się amerykańskim snem.

Na ubiegłorocznej liście importowanych z USA aut wysoko są też Chryslery. Przynajmniej dwa ich modele – Pacifica czy Town&Country – trudno kupić na europejskim rynku. To dlatego marzący o nich sprowadzają je bezpośrednio ze Stanów.

Z zestawień samych marek wynika, że Ford króluje w imporcie z USA. Oprócz wspomnianych już Mustangów, do Polski często trafiają z USA także Focusy, C-Max, S-Max czy pick-upy F-150. Jedni lubią bowiem komfort amerykańskich samochodów rodzinnych, inny – gabaryty i moc.

Dodge Ram 1500 Laramie Quad Cab 2014 Fot. Flickr/RL GNZLZ/CC BY 2.0 DEED

Dodge Ram 1500 Laramie Quad Cab 2014 Fot. Flickr/RL GNZLZ/CC BY 2.0 DEED

Druga na liście jest marka Jeep. Tę wybierają zwłaszcza ci kierowcy, którzy marzą o pokonywaniu bezdroży, przejażdżkach po trudnym terenie. Ale nie tylko. Samochody te również łatwo modyfikować, przez co można zaprezentować innym na drodze swój indywidualny styl.

Trzecia marka najchętniej sprowadzanych z USA samochodów do Polski to Dodge. Wśród nich są modele, którymi naprawdę można cię cieszyć i które mogą imponować innym. Są wśród nich zarówno popularne muscle cary – Charger, jak i olbrzymie pick-upy RAM.

Import aut z USA – jak się do tego zabrać?

Dziś sprowadzenie wymarzonego samochodu z USA nie jest już tak poważnym problemem, jak dawniej. Na rynku działają wyspecjalizowane firmy, które zajmują się wszystkim na zlecenie klienta. Jedną z takich firm są Bryki z Ameryki.

Z tą firmą sprowadzenie pojazdu z USA jest banalnie proste. Wystarczy wybrać wymarzoną markę i model – a klient otrzyma ofertę z ceną obejmującą nie tylko zakup samego samochodu, ale też wszystkie koszty związane z dostawą na terenie kraju.

2018 Chrysler Pacifica Hybrid Custom - Z Designz Fot. Flickr/Dave Pinter/CC BY-NC-ND 2.0 DEED

2018 Chrysler Pacifica Hybrid Custom – Z Designz Fot. Flickr/Dave Pinter/CC BY-NC-ND 2.0 DEED

Bryki z Ameryki licytują samochody na aukcjach w USA i Kanadzie. Dlatego wymagany jest depozyt w kwocie nie mniejszej niż 3690 zł brutto. Depozyt ten zwracany jest w ciągu dwóch dni roboczych w przypadku przegrania licytacji, bądź rezygnacji nabywcy z przystąpienia do licytacji.

Firma zapewnia nie tylko obsługę aukcji i późniejszy transport, ale też sprawdza pojazdy w bazie Carfax zanim podejdzie do licytacji.

Klient może w raz z ekspertami Bryki z Ameryki uczestniczyć w licytacji wymarzonego samochodu w czasie rzeczywisty – by ewentualnie skorygować swój wcześniej zakładany budżet. W przypadku wygranej pozostają dwa dni na dokonane pełnej wpłaty.

Ile ostatecznie kosztuje sprowadzenie pojazdu i cło? To zależy od modelu, na który się zdecydujemy. Bryki z Ameryki dokonają dla każdego klienta precyzyjnej kalkulacji.

Auta ze Stanów nigdy nie były tak łatwe do kupienia.

Artykuł sponsorowany

Reklama