Connect with us

Rozmaitości

Jak czyścić pozłacaną biżuterię?

Opublikowano

-

Nie każdy chce inwestować w zakup droższej biżuterii. Również ta pozłacana może prezentować się naprawdę dobrze, a wręcz zachwycać. Oczywiście należy ją utrzymać w dobrym stanie, co wbrew pozorom wcale nie musi być trudne. Dziś podpowiemy Wam, jak czyścić pozłacaną biżuterię
Fot. mat. reklamodawcy

Fot. mat. reklamodawcy

Pozłacana biżuteria – jak o nią dbać?

Aby pozłacana biżuteria prezentowała się naprawdę dobrze, trzeba o nią dbać. Nie jest to ani czasochłonne, ani skomplikowane. Przede wszystkim trzeba ją przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu. Najlepiej jeżeli w tym miejscu jest ograniczony dostęp tlenu. Nie należy wszystkich elementów biżuterii trzymać razem. Najlepiej jeżeli każdy z nich zawinie się w tkaninę typu jedwab. Dzięki temu biżuteria nie powinna stracić swojego blasku i naprawdę nawet po dłuższym czasie dobrze się prezentować. Ponadto biżuterię można przechowywać w materiale bawełnianym. Jednak należy pamiętać, że bawełna umożliwia przenikanie tlenu, dlatego też biżuterię powinno się bardzo szczelnie owinąć, a potem włożyć do szkatułki czy też do szuflady. Jeżeli szukacie naprawdę stylowej i eleganckiej biżuterii pozłacanej, to wejdźcie na stronę: https://bonore.pl/. Przypominamy również, że biżuterii nie można mieszać, a więc nie można przechowywać np. złotych pierścionków z tymi srebrnymi i pozłacanymi.

Jak czyścić pozłacaną biżuterię?

Nie musicie wcale spędzać dużej ilości czasu, by pozłacana biżuteria świetnie się prezentowała. Gdy zauważycie, że zaczyna czarnieć, powinniście jak najszybciej przejść do czyszczenia. Przypominamy, że czarnienie jest naturalnym procesem, gdyż wydalany wraz z potem tlenek siarki czy też zanieczyszczenia powietrza reagują ze srebrem i powodują osadzanie się czarnego pyłku na powierzchni i wybarwienie materiału. Jeżeli chcecie, by pozłacane kolczyki czy pierścionki zachwycały, to przynajmniej raz w miesiącu powinniście dokładnie je oczyścić. Najlepiej przygotować pastę z sody oczyszczonej. Do miseczki wsypujemy dwie kopiaste łyżki sody. Następnie dodajemy do nich dwie łyżki wrzątku. Całość mieszamy do czasu aż powstanie pasta. Teraz nakładamy ją na każdy element biżuterii i delikatnie ją czyścimy szczoteczką do zębów z miękkim włosiem. Na koniec polerujemy biżuterię delikatną szmatką aż do uzyskania połysku. Oczywiście im wyższej jakości biżuteria, tym częstotliwość czyszczenia jest mniejsza. Jeżeli więc liczy się dla Was jakość, ale i design, to wybierzcie ją z oferty na stronie: https://bonore.pl/bizuteria-wszystkie-produkty.

Soda oczyszczona a może pasta do zębów? Jak wyczyścić pozłacaną biżuterię?

Pozłacaną biżuterię możecie także oddać do profesjonalnego czyszczenia. Oczywiście możecie również spróbować kolejnego domowego sposobu. Teraz podpowiemy Wam, jak wyczyścić pozłacane pierścionki. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się pasta do zębów z fluorem. Należy nałożyć cienką warstwę pasty na pierścionki. Nie musicie nawet omijać kamieni. Następnie bierzemy szmatkę bawełnianą i przecieramy biżuterię. Możecie także zastosować sodę oczyszczoną, przy czym najlepiej wtedy wykonać pastę, a więc łyżkę wody wymieszać z łyżką sody. Jeżeli lubicie stylową, elegancką, a przy tym designerską biżuterię, to modne pierścionki możecie wybrać z oferty na stronie: https://bonore.pl/bizuteria-damska/pierscionki-damskie. To doskonały wybór dla wszystkich miłośniczek nowoczesnej czy też klasycznej biżuterii.

Artykuł sponsorowany

Reklama