Connect with us

Kronika wypadków

Dostał mandat za brak oświetlenia roweru. Następnego dnia znów jechał i został potrącony

Opublikowano

-

Rowerzysta na Lubelszczyźnie dostał mandat za jazdę rowerem bez oświetlenia. Następnego dnia rankiem znów jechał rowerem bez świateł. Potrącił go kierowca

Potrącony rowerzysta nie miał wymaganego oświetlenia. Fot. Policja

Potrącony rowerzysta nie miał wymaganego oświetlenia. Fot. Policja

W środę późnym wieczorem (13 listopada 2019 r.) w gminie Stoczek Łukowski policjanci zauważyli rowerzystę, który jechał pojazdem bez wymaganego oświetlenia. Zatrzymali 57-latka, ukarali go mandatem i odwieźli do miejsca, do którego zmierzał. Zapewnił policjantów, że przed ponownym wyruszeniem na drogę „zaopatrzy się” w oświetlenie.

Następnego dnia wczesnym rankiem dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 807. Ze zgłoszenia wynikało, że na trasie Józefów – Czerśl kierowca potrącił rowerzystę. Okazało się, że najechanym rowerzystą był 57-latek złapany dzień wcześniej. Jego rower nadal nie miał obowiązkowego wyposażenia w światła. Potrącony mężczyzna został ciężko ranny, przewieziono go do szpitala.

22-letni kierowca citroena jumpera tłumaczył, że było jeszcze ciemno, gdy jechał i w ostatniej chwili zauważył „nieoświetlonego” rowerzystę przed maską samochodu. Nie wiadomo, z jaką prędkością poruszał się kierowca. Ani w którym miejscu na szosie znajdował się rowerzysta. Okoliczności wypadku policja dopiero ustala.

ai