Connect with us

Kronika wypadków

Burmistrz Olkusza potrącił mercedesem pieszą na pasach

Opublikowano

-

W Sławkowie na przejściu dla pieszych potrącona została 68-letnia piesza. Została zabrana śmigłowcem LPR do szpitala. Wjechał w nią kierowca czarnego mercedesa. Lokalne media ujawniły, że był to burmistrz Olkusza. On sam potwierdził, że „uczestniczył w wypadku”
Potrącenie pieszej na przejściu w Sławkowie. W tle widoczny samochód burmistrza Olkusza Fot. Facebook/OSP w Sławkowie

Potrącenie pieszej na przejściu w Sławkowie. W tle widoczny samochód burmistrza Olkusza Fot. Facebook/OSP w Sławkowie

Do tego wypadku doszło 9 października w środku dnia w miejscowości Sławkowo. Na przejściu dla pieszych przez drogę krajową nr 94 znajdowała się 68-letnia kobieta. Została potrącona przez kierowcę samochodu. Na zdjęciach z wypadku widać czarnego mercedesa GLC. Lokalne media szybko rozszyfrowały, że należy do 72-letniego burmistrza Olkusza Romana Piaśnika.

Obecni na miejscu wypadku strażacy z OSP relacjonowali, że kierowca samochodu nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na pasach. Została poważnie ranna i transportował ją do szpitala śmigłowiec LPR.

„Gazeta Krakowska” zapytała burmistrza Olkusza wprost, czy to on potrącił pieszą. „Uczestniczyłem w wypadku w Sławkowie. Nie mogę jednak udzielić więcej informacji, ponieważ w tej sprawie jest prowadzone postępowanie. Wszelkich informacji udzielę, gdy policja zakończy postępowanie” – odpowiedział dziennikarzom Roman Piaśnik.

luz