Connect with us

Kronika wypadków

Zakończenie „sezonu” Illegal Night Kielce. Kierowca BMW wbił się w przystanek, auto samo wezwało policję

Opublikowano

-

Amatorzy nielegalnych wyścigów w Kielcach w sobotę zapraszali się w sieci na „zakończenie sezonu”. Jeden z nich rozbił BMW na przystanku. System e-call sam zawiadomił służby. 21-latek odpowie przed sądem
BMW rozbite przez 21-latka podczas Illegal Night Kielce w sobotę Fot. Policja

BMW rozbite przez 21-latka podczas Illegal Night Kielce w sobotę Fot. Policja

Illegal Night Kielce – na takim profilu w sieci kierowcy umawiali się na „oficjalne zakończenie sezonu 2023” (cokolwiek dla ludzi organizujących nielegalne wyścigi na publicznych drogach oznacza słowo „sezon”). Spotkanie odbyło się w sobotę. Zjawiła się też na nim świętokrzyska policja.

Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że kilkudziesięciu kierowców nie przyjechało tylko popatrzeć na swoje samochody. „Chcieli w nocy wyjechać na ulice, by sprawdzać swoje umiejętności i moc silników” – napisali policjanci. Ich podejrzenia szybko znalazły potwierdzenie. Funkcjonariusze zatrzymali 2 prawa jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, a także wystawili 11 mandatów. Za zły stan techniczny w siedmiu przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne.

Sprawdzanie „umiejętności”  dla 21-latka kierującego BMW  po północy zakończyło się dowodem na to, że tylko mu się wydawało, że coś umie. Na drodze krajowej w podkieleckiej Dąbrowie, wypadł z jezdni i uderzył w wiatę przystanku. Samochód miał system e-call, więc sam powiadomił służby o zdarzeniu. Przybyli na miejsce kolizji policjanci (kierowca ani jego rówieśniczka pasażerka nie ucierpieli) za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami. W tym przypadku nie zakończyli sprawy na mandacie i skierują wniosek o ukaranie młodego mężczyzny do sądu.

BMW rozbite przez 21-latka podczas Illegal Night Kielce w sobotę Fot. Policja

BMW rozbite przez 21-latka podczas Illegal Night Kielce w sobotę

ai