Connect with us

Społeczeństwo

Prezes Alter Ego o posłance Dziemianowicz-Bąk: „za głupia nawet na prawko”

Opublikowano

-

Po posiedzeniu Komisji Infrastruktury w Internecie wylał się hejt na posłankę Lewicy, która proponowała wyższe kary dla kierowców. „Ta dziunia z tej pseudo lewicy ma w ogóle prawko?” – kpił na Facebooku były poseł SLD Maciej Banaszak. Wtórował mu Janusz Popiel, prezes stowarzyszenia Alter Ego. „Za głupia nawet na prawko” – napisał
Janusz Popiel, prezes Stowarzyszenia pomocy poszkodowanym w wypadkach i kolizjach drogowych Alter Ego Źródło: Dzień Dobry TVN

Janusz Popiel, prezes Stowarzyszenia pomocy poszkodowanym w wypadkach i kolizjach drogowych Alter Ego Źródło: Dzień Dobry TVN

Projekt urealnienia po 26 latach mandatów drogowych budzi ogromne emocje (i sprzeciw) u części osób. Czasem jednak krytykowanie zmian zamienia się już w personalny hejt w Internecie. Co najbardziej wstrząsające – zajmują się tym osoby, które oficjalnie od lat uznawane były za działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i politycy.

„Dziunia”, „za głupia”

Poniżanie posłanki Lewicy w komentarzach Źródło: Facebook/Janusz Popiel

Po wczorajszym posiedzeniu Komisji Infrastruktury zmiany zaproponowane przez posłów skrytykował publicznie na Facebooku Janusz Popiel, prezes stowarzyszenia pomocy poszkodowanym w wypadkach i kolizjach drogowych Alter Ego. W swoim wpisie (publicznym, widocznym dla wszystkich użytkowników sieci społecznościowej) stwierdził, że posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk „jechała po bandzie” proponując w Sejmie jeszcze wyższe kwoty mandatów dla kierowców niż w nowelizacji zapisał rząd.

Na jego wpis w komentarzu zareagował były poseł SLD z Poznania Maciej Banaszak. „To ta dziunia z pseudo lewicy ma w ogóle prawko?” – kpił Banaszak.

„Chyba nie. Za głupia nawet na prawko” – odpisał mu Janusz Popiel.

Posłanka z doktoratem

Posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Jest autorką licznych publikacji naukowych. Od 2010 r. współpracowała z Ośrodkiem Myśli Społecznej im. Ferdynanda Lassalle’a we Wrocławiu. W latach 2010–2016 zajmowała się badaniem i analizą polityki edukacyjnej jako asystentka naukowa w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie. Badała działalność oświatową samorządów, działała w organizacjach aktywizujących młodzież z małych miejscowości oraz zakładała przedszkola na terenach wiejskich.

Jako parlamentarzystka zaangażowała się w prace na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Reaktywowała w Sejmie Parlamentarny Zespół ds. BRD, którego została przewodniczącą.

luz