Connect with us

Filmy

Senior wjechał w chłopców na przejściu z sygnalizacją w Zielonej Górze

Opublikowano

-

68-letni kierowca wjechał w dwóch nastolatków na przejściu dla pieszych. Policja ujawnia film i podkreśla: pieszy na przejściu nie może być nigdy zaskoczeniem dla kierującego

W ubiegły czwarte (21 września) 68-letni kierowca jechał ulicą Długą w Zielonej Górze. Na przejściu dla pieszych z sygnalizacją przechodziło wówczas  dwóch chłopców w wieku 12 i 14 lat. Kierowca wjechał w dzieci, gdy te były już w połowie przejścia. 14-latek został zabrany na badania do szpitala. Policjanci będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia, które zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Policja: jedna grupa chce udowadniać drugiej swoją „rację”

Słowa zielonogórskiej policji komentujące wypadek powinny brzmieć, jak mocna przestroga dla kierowców biorących za wzór tych, którzy w Internecie przekonują, że nie trzeba ustępować pieszym, zanim nie będą w fazie przekraczania krawężnika, że piesi nie mają pierwszeństwa, gdy stoją i upewniają się, czy kierowca zachowa się zgodnie z prawem.

„Zazwyczaj bywa tak, że jedna grupa chce drugiej udowodnić swoją „rację”. Skutki tego w wielu przypadkach są niebezpieczne i mogą skończyć się poważnymi obrażeniami ciała, a czasami niestety śmiercią. Dlatego korzystając z drogi postawmy się w sytuacji tych „drugich” i wczujmy się w ich sytuację na jezdni, przejściu dla pieszych czy chodniku” – napisali policjanci i zaapelowali o wzajemny szacunek.

luz