Connect with us

Kronika wypadków

Kierowca BMW wjechał w pieszego na pasach na oczach policji. Szukają go

Opublikowano

-

Kierowca potrącił pieszego wchodzącego na przejście dla pieszych. Zrobił to na oczach policyjnego radiowozu. Policja ruszyła w pościg, ale go nie dogoniła. Prosi o pomoc w ustaleniu, kto kierował srebrnym BMW o holenderskich numerach DC 70834

Do tego zdarzenia doszło w czwartek (30 września) przed godziną 14 na ul. Kościuszki w Wieliczce. Jak widać na nagraniu upublicznionym w Internecie, przed przejściem dla pieszych zatrzymał się policyjny radiowóz. Na przeciwnym pasie ruchu jechał kierowca srebrnego BMW, który się nie zatrzymał i potrącił pieszego wchodzącego na przejście. Mężczyznę uratowało tylko to, że sam uskoczył na chodnik, gdzie się przewrócił.

Po chwili policjanci włączyli sygnały i ruszyli za kierowcą BMW. Jak jednak wynika z komunikatu policji, sprawcy nie udało się dogonić. Dlatego policja z Wieliczki prosi o pomoc w ustaleniu kierowcy, który poruszał się na numerach DC 70834 (według policji rejestracja była z Holandii). Funkcjonariusze proszą też o kontakt wszystkich, którzy mogą mieć informacje na temat tego zdarzenia.

Policjanci z Wieliczki nie uznali jak ich koledzy z Gliwic w podobnej sytuacji – że zawinił pieszy – i jemu nie wręczyli mandatu. Stwierdzili, że winny jest kierowca BMW i chcą skierować jego sprawę do sądu.

luz