Connect with us

Kronika wypadków

Uciekał przed policją mercedesem. Wyskoczył z jadącego pojazdu

Opublikowano

-

Policja z Sulęcina (Lubuskie) ścigała 20-latka, który nie zatrzymał się do kontroli. Młody kierowca wyskoczył podczas jazdy, ale i tak nie uciekł funkcjonariuszom

Podczas patrolu w miejscowości Torzym, policjanci sulęcińskiej drogówki dojrzeli za kierownicą mercedesa poszukiwanego przez nich 20-latka. Miał być doprowadzony do zakładu poprawczego, gdzie został skierowany przez sąd w związku z przestępstwami jakich dopuścił się w przeszłości.

Patrol ruszył za pojazdem, ale kierowca nie reagował. Próbował zgubić pościg wjeżdżając w las. Przecenił jednak możliwości własne i samochodu – m.in. uszkodził miskę olejową. Gdy zorientował się, że samochodem jednak dalej nie ucieknie, w czasie jazdy wyskoczył i pobiegł w las. Policjanci szybko go dogonili.

20-latek został doprowadzony przez funkcjonariuszy do zakładu poprawczego. Jeszcze jako nieletni dopuścił się szeregu oszustw internetowych. Teraz do jego kartoteki dopisany zostanie zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień.

red