Connect with us

Społeczeństwo

Grzebał w telefonie i na czerwonym zabił 6-latkę na przejściu. Sąd podwyższył wyrok

Opublikowano

-

Kurier, który w 2021 r. w Wejherowie zabił dziecko na przejściu dla pieszych, jechał  na czerwonym świetle i ustawiał trasę w telefonie. Sąd skazał go najpierw na 3 lata więzienia. Teraz wyrok podwyższył
Kierowca samochodu dostawczego zabił na przejściu dla pieszych sześciolatkę Fot. KPP Wejherowo

Kierowca samochodu dostawczego zabił na przejściu dla pieszych sześciolatkę Fot. KPP Wejherowo

W grudniu 2021 roku w Wejherowie kurier Jakub W. jechał samochodem dostawczym za szybko – bo 63 km/h. W dodatku zajmował się ustawianiem trasy w telefonie i przejechał na czerwonym świetle. Na przejściu dla pieszych wjechał w 6-latkę idącą z babcią. Mała Ala została ciężko ranna i zmarła w szpitalu.

Sąd Rejonowy skazał za to kuriera na 3 lata więzienia. Jak poinformowało Radio Gdańsk – Sąd Okręgowy w Gdańsku podwyższył mu karę do 5 lat więzienia.

Sędzia: skrucha nic tu nie zmienia

„Oskarżony w ogóle nie obserwował drogi, to że akurat nie zajmował się działalnością rozrywkową przy użyciu swego telefonu, nie bawił się, nie wysyłał SMS-ów, a aktualizował kwestie związane z marszrutą i dojazdem do następnego klienta, nie jest okolicznością, która zdecydowanie zmienia ocenę jego zachowania” – mówiła cytowana przez radio sędzia Anna Czaja. Podkreśliła, że oceny sądu nie zmienia też to, iż 25-latek przyznał się do winy i wyraził skruchę.

Mężczyzna ubolewał, że będzie musiał pójść za kratki, że go to przeraża. „Oczywistym jest, że konsekwencje swego nieodpowiedzialnego zachowania, które polegało na umyślnym naruszeniu szeregu reguł obowiązujących w ruchu drogowym, a dotyczących kwestii bezpieczeństwa, oskarżony będzie musiał ponieść” – skwitowała to sędzia.

luz