Connect with us

Filmy

Policja ze Starogardu pokazała nagrania z kamer kierowców. Skala drogowego bandytyzmu poraża

Opublikowano

-

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego pokazali, jakie nagrania otrzymują od kierowców, którzy nagrywają drogową agresję. To, co na filmach wyprawiają niektórzy kierowcy, przeraża. Niektórzy z nich będą tłumaczyć się w sądach

Skala wypadków w Polsce w ostatnich latach znacznie się zmniejszyła dzięki wysokim karom dla kierowców, którzy zagrażają innym. Drogowy bandytyzm udaje się pacyfikować m.in. dzięki obywatelskiej podstawie wielu kierowców posiadających rejestratory w autach. Mimo wielu niedogodności – konieczność często osobistego składania zeznań na komisariatach – ludzie ci reagują na zło i wysyłają dowody dokumentujące groźne wykroczenia.

Polica ze Starogardu Gdańskiego pokazała kompilację filmów, dzięki którym mogła ścigać piratów drogowych. Część ukarała mandatami, część jednak zostawiła do ukarania w sądach. Na filmach widać kierowców pędzących z podporządkowanych dróg, wyprzedzających za wszelką cenę, nawet pasem awaryjnym na drodze szybkiego ruchu, czy wyprzedzających na przejściach dla pieszych.

ai