Connect with us

Kronika wypadków

Znów śmiertelny wypadek po jeździe pod prąd. I znów to senior za kierownicą

Opublikowano

-

73-letni mężczyzna jechał pod prąd drogą S5. Doprowadził do wypadku, w którym zginął. Kierowca innego pojazdu został ranny
Miejsce tragicznego wypadku na drodze S5 Fot. KP PSP Kościan

Miejsce tragicznego wypadku na drodze S5 Fot. KP PSP Kościan

Do tragicznego wypadku doprowadził dziś kierowca jadący pod prąd drogą ekspresową S5 w woj. wielkopolskim. 72-latek z Kościana na wysokości Kawczyna zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym 44-latkiem z Warszawy. Senior zginął na miejscu. Poszkodowany kierowca z drugiego pojazdu został przewieziony do szpitala.

Zaledwie dwa tygodnie temu kierowca w podobnym wieku doprowadził do tragedii na drodze ekspresowej S5 niedaleko Bydgoszczy. 69-latek w osobowym oplu według wstępnej oceny policji jechał pod prąd prawie 20 km – od węzła w Stryszku aż do miejsca, w którym spowodował tragedię. W Osówcu uderzył w busa marki Mercedes. Nieprawidłowo jadący senior zginął na miejscu. W drugim pojeździe strażacy musieli uwalniać zakleszczonych poszkodowanych. Kierowca mercedesa został ranny i w stanie ciężkim przewieziono go do szpitala. Do szpitala trafiła też podróżująca mercedesem 4-letnia dziewczynka. Niestety, jej życia lekarzom nie udało się uratować. Dziecko zmarło.

W Internecie zamieszczono nagranie, na którym widać kierowcę opla jadącego pod prąd. Chwilę później nagranie pokazuje już miejsce wypadku, gdzie pracują służby i gdzie lądował po poszkodowanych śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

bz