Connect with us

Społeczeństwo

Stowarzyszenie Alter Ego partnerem merytorycznym portalu brd24.pl

Alter Ego – Stowarzyszenie Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych zostało partnerem merytorycznym portalu brd24.pl

Opublikowano

-

Alter Ego – Stowarzyszenie Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych zostało partnerem merytorycznym portalu brd24.pl

Stowarzyszenie Alter Ego. Źródło: http://www.alterego.org.pl/

Miło nam poinformować, że nawiązaliśmy oficjalną współpracę merytoryczną ze uznanym w Polsce stowarzyszeniem Alter Ego, które pomaga poszkodowanym w wypadkach i kolizjach.

Alter Ego istnieje od 1999 r. W ramach działalności statutowej nie tylko pomaga poszkodowanym (m.in. reprezentuje ich w sprawach o odszkodowanie od zakładu ubezpieczeń), ale również podejmuje działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Stowarzyszenie, którego prezesem jest Janusz Popiel, zainicjowało wprowadzenie do Kodeksu Cywilnego zapisów dotyczących zadośćuczynienia dla bliskich ofiary śmiertelnej wypadku, oraz do Kodeksu Postępowania Cywilnego zapisu pozwalającego organizacjom pozarządowym składać pozwy na rzecz poszkodowanych w wypadkach i wstępować do procesów cywilnych.
Alter Ego współpracuje m.in. z Ministerstwem Sprawiedliwości, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju, Rzecznikiem Praw Obywatelskich, Instytutem Transportu Samochodowego.
Stowarzyszenie było jednym z inicjatorów listopadowych konferencji w sejmie w latach 2009 i 2010. „Ofiary Wypadków Drogowych – Nasza Wspólna Odpowiedzialność” oraz kampanii społecznej o tym samym tytule. Współpraca Prezesa Stowarzyszenia z Ministrem Sprawiedliwości stały się podstawą do przyjęcia przez rząd premiera Donalda Tuska założeń kampanii społecznej ,, Ofiary Wypadków Drogowych – Nasza Wspólna Odpowiedzialność”.

Członkowie stowarzyszenia za wieloletnią pracę na rzecz BRD i poszkodowanych w wypadkach byli wielokrotnie nagradzani:
– w 2004 r. Policja uhonorowała Medalem za Zasługi dla Policji prezesa Alter Ego Janusza Popiela, a stowarzyszenie zostało uhonorowane za wkład w poprawę bezpieczeństwa na drogach,
– w 2009 r. minister sprawiedliwości powołał Janusza Popiela do Rady Pokrzywdzonych Przestępstwem.

Więcej informacji o partnerze merytorycznym brd24.pl na stronie stowarzyszenia

red